11 tonluk sac rulosu ahıra düştü; 1 inek telef oldu

30 Ekim 2013 - 11:25

ZONGULDAK - Zonguldak'ın Ereğli ilçesi Topçalı Mahallesi'nde TIR üzerinden kayan yaklaşık 11 tonluk sac rulosu, ahırın üzerine düştü. Ahırda bulunan ineklerden birisi sac rulosunun altında kalarak telef oldu.

Topçalı Mahallesi'nde yaşanan olayda Organize Sanayi Bölgesi ve sac dilme fabrikalarına yük taşıyan TIR'lardan bir tanesinin üzerinde bulunan sac rulosu, kasadan düştü. Mustafa Aksoy'a ait ahırın içine düşen sac rulosu, ahırdaki ineklerden birisinin ölmesine sebep oldu. Önce yola düşen sac rulosu daha sonra sürüklenerek yaklaşık 1 metre yükseklikte istinat duvarını yıktıktan sonra ahırın içine düştü. Ahırda bulunan 3 inekten bir tanesi sac rulosunun altında kalarak telef oldu.

Kazanın ardından toplanan mahalle halkı, TIR ve kamyonların mahalle içerisinden hızlı geçmesine tepki gösterdi. Her gün aynı sıkıntıyı yaşadıklarını ifade eden köylülerden bazıları sac rulonun düştüğünde ahırda insanın da olabileceğini bu sorunun bir an önce çözülmesini istediklerini söyledi.

Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı ve Topçalı Mahallesi Muhtarı Şakir Başol, sürekli dilekçe verdiklerini ancak buna rağmen trafik komisyonundan karar çıkmadığını kaydetti.

Ahırda ineği ölen Mustafa Aksoy ise "Burada şoförle karşılaştık. İnek ölmüş. Şoföre git dedik. Olan olmuş. Orada insan olsaydı, ineği sağsaydı ne olacaktı? Ona da bir şey olacaktı." dedi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Sac rulosunun kaldırılması için olay yerine vinç çağrıldı.

(CİHAN)


Güncel