“Adana’da dağınık sektörler için sanayi siteleri kurulmalı”

17 Nisan 2011 - 10:42

ADANA - Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Sadi Sürenkök, şehir içinde dağınık şekilde faaliyet gösteren sanayicilerin, esnaf ve sanatkarların sektörler bazında bir yerde toplanmasını sağlayacak sanayi siteleri kurulması gerektiğini söyledi. Sürenkök, bu konuda girişimlerde bulunduklarını vurgulayarak, destek beklediklerini açıkladı.
Sürenkök, kendisini ziyarete gelen Yüreğir Belediye Mahmut Çelikcan, Sarıçam Belediye Başkanı Ahmet Zenbilci ve Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk’ten Adana için güç birliğine destek istedi. Sürenkök, sanayi sitelerinin yaygın olarak kurulduğu kentlerde incelemelerde bulunulacağını ve projenin şekillendirilerek çalışmaların başlatılacağını vurguladı.
Başkanlar ise Organize Sanayi Bölgesi ile İncirlik arasındaki bölgede sanayi siteleri kurulması mecliste gündeme geldiğinde katkıda bulunacaklarını ve gerçekleşmesi için çalışacaklarını söyledi. TOBB’a bağlı odalar tarafından başlatılan güç birliği hareketinden kendilerinin de büyük heyecan duyduğunu vurgulayan başkanlar, Adana için yapılacak çalışmalarda yer almak istediklerini ve destek olacaklarını kaydetti.
ADASO Başkanı Sadi Sürenkök, her meclis toplantısında imar tadilatının gündeme getirilmesinin yanlış olduğunu da vurguladı. İmar tadilatlarının yılın belli bir ayında toplanarak meclise getirilmesini öneren Sürenkök, “Tadilatlar o dönemde yapıldığı takdirde, rant elde etmeyi amaçlayanlar bir yıl beklemeyi göze alamayacak. Böylece tadilatlar azalacak ve daha düzgün biçimde gerçekleştirilecek.” dedi.

(CİHAN)


Güncel