Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü yılbaşı için tedbir aldı

30 Aralık 2010 - 17:49

Afyonkarahisar Emniyet Müdürlüğü, vatandaşların yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri için ek tedbirler aldı.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, 31 Aralık 2010-2 Ocak 2011 tarihleri arasında vatandaşların yılbaşını huzur ve güven içerisinde geçirebilmeleri amacıyla ek tedbirler alındı.

Buna göre resmi ve sivil bütün birimler yılbaşı akşamında vatandaşın yoğun olacağı değerlendirilen yerlerde ve alışveriş merkezlerinde kendi açılarından gerekli tedbirleri alacak. İl merkezindeki ana arterlerde ve yoğun güzergahlar da resmi ve sivil ekiplerin yanı sıra yaya devriyeleri de gerekli önleyici hizmetleri yerine getirecek. Şehre giriş ve çıkışlarda, otogar, tren garı gibi yoğun yerlerde de asayiş ve trafik açısından uygulamalar yapılacak.

Trafik açısından da vatandaşların huzur ve güven içerisinde seyahat edebilmelerini sağlamak amacıyla özellikle kazaların yoğun olarak meydana geldiği yol kesimlerinde ve güzergahlarda trafik ekipleri görevlendirilecek. Bürolarda görevli personeller de önceden belirlenen planlamalarla ekiplere ve yaya devriyelere takviye olarak hizmet verecek. Vatandaşların '155 Polis İmdat' hattına yapacakları bütün ihbarlar anında değerlendirilerek ekipler ivedilikle olay yerine sevk edilecek.


(CİHAN)


Türkiye