AK Parti MKYK'sına 4'ü bakan 22 yeni isim girdi

30 Eylül 2012 - 17:40

ANKARA - AK Parti'yi 2013, 2014 ve 2015'te sırasıyla yerel seçimlere, cumhurbaşkanlığı seçimlerine ve genel seçimlere götürecek olan Merkez Karar Yürütme Kurulu (MKYK) belli oldu. 50 asil üyenin yer aldığı listede 28 kişi yerini korurken, MKYK'ya 22 yeni isim girdi. Daha önce15 kadın üyenin yer aldığı MKYK'da bu sefer 14 kadın üye yer aldı.

Ayşe Böhürler, Ayşe Türkmenoğlu, Bayram Özçelik, Canan Candemir Çelik, Cemal Yılmaz Demir, Fatma Salman Kotan, Hasan Ali Çelik, İdris Naim Şahin, Kürşad Tüzmen, Mahir Ünal, Mehmet Necati Çetinkaya, Mehmet Oymak, Mustafa Sait Yazıcıoğlu, Mutlu Alkan Kütüklüoğlu, Muzaffer Gülyurt, Necdet Budak, Nur Özkaya, Orhan Yegin, Sadık Badak, Suat Kınıklıoğlu ve Şükrü Ayalan; MKYK'dan çıkan isimler oldu.

Abdülhamit Gül, Ahmet Demircan, Bekir Bozdağ, Çiğdem Erdoğan Atabek, Çiğdem Karaaslan, Fatma Şahin, Fazilet Dağcı Çığlık, Hasibe Özlem Çepni, Menderes Türel, Mehmet Akın, Mehmet Ali Şahin, Mehmet Şimşek, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Şentop, Nihat Zeybekçi, Numan Kurtulmuş, Nurettin Nebati, Osman Can, Ömer Bolat, Sadullah Ergin, Süleyman Soylu, Yasin Aktay AK Parti MKYK'sına yeni katılan isimler oldu.

MKYK'ya katılan kabine üyeleri ise Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Adalet Bakanı Sadullah Ergin ve Aile ve Sosyal işler Bakanı Fatma Şahin oldu.

Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (50 asil, 25 yedek), Merkez Disiplin ve Parti içi Demokrasi ve Hakem Kurulu (toplam 14 asil, 7 yedek) üyelerinin seçimi ise akşam saatlerini bulacak. Yeni MKYK gelecek hafta içinde toplanacak ve Merkez Yönetim Kurulu'nu, yani AK Parti'nin tepe yönetimini belirleyecek. Kongrede partiye katılım olmayacak. MKYK'ya girecek isimlerin katılımı cumartesi akşamına kadar tamamlanacak; diğer isimlerin katılımı TBMM grup toplantılarında gerçekleşecek.

AK Parti MKYK'sının tam listesi şöyle:
Abdülhamit Gül
Abdülkadir Aksu
Ahmet Davutoğlu
Ahmet Demircan
Ahmet Edip Uğur
Ali Babacan
Asuman Erdoğan
Bekir Bozdağ
Beşir Atalay
Bülent Arınç
Bülent Gedikli
Çiğdem Erdoğan Atabek
Çiğdem Karaaslan
Edibe Sözen
Ekrem Erden
Emine Çift
Nükhet Hotar
Fatma Şahin
Fazilet Dağcı Çığlık
Haluk İpek
Hasibe Özlem Çepni
Hayati Yazıcı
Hüseyin Tanrıverdi
Hüseyin Çelik
Lale Ersoy
Lokman Ayva
Mazhar Bağlı
Menderes Türel
Mehmet Akın
Mehmet Ali Şahin
Mehmet Müezzinoğlu
Mehmet şimşek
Mevlüt Çavuşoğlu
Mustafa Şentop
Necla Hattapoğlu
Nihat Zeybekçi
Numan Kurtulmuş
Nurettin Nebati
Osman Can
Ömer Bolat
Ömer Çelik
Öznur Çalık
Reha Denemeç
Sadullah Ergin
Salih Kapusuz
Sema Kırcı
Süleyman Soylu
Yasin Aktay
Zelkif Kazdal
Zeynep Karahan Uslu

(CİHAN)


Politika