AK Partili Uğur: Eskiden bir şehre hizmetin gelmesi için bakan lazımdı

17 Nisan 2011 - 17:29

BALIKESİR - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Edip Uğur, partisinin 2002 yılında tek başına iktidara gelmesiyle ülkedeki büyük gelişme ve büyümenin başladığını söyledi. Uğur, ''Bu hizmetler Balıkesir’de de yapıldı. Şimdi deniyor ki, 'Efendim Balıkesir’in bakanı yok.' Eskiden hizmetin gelmesi için bakan lazımdı. Şimdi bir şehrin bakanı olmadan da hizmetler geliyor. İşte Havran ve Manyas Barajı’nı açtık, sulama ihalesini yaptık. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni açtık Balıkesir’e yapılan hizmetler ortada.'' dedi.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Uğur, merkeze bağlı Kocaavşar beldesi teşkilat binasının açılışı için düzenlenen törenine katıldı. Törene AK Parti milletvekili adayları Mehmet Akif Okur, Tülay Babuşçu’nun yanı sıra İl Başkanı Mahmut Poyrazlı, Kadın Kolları Başkanı Mutlu Aydemir ve partililer katıldı.
Törende konuşan Uğur, 2001 yılında Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında yola çıktıklarını söyledi. O tarihte kendisinin de kurucu il başkanı olduğunu hatırlatan Uğur, ''O zaman ilk olarak Kocaavşar beldesine geldiğimizde vatandaşlarımız bize sahip çıktı. AK Parti’nin 14 Ağustos 2001 yılında kurulduğunda kimsesizlerin kimsesi, sessiz yığınların sesi olarak yola çıktık. O zaman Türkiye’de her taraf kara bulutlarla kaplıydı. İnsanlar güvensiz, beklentiler olumsuz, kepenkler kapanmış, işsizlik vardı. Faizler yüksek, enflasyon almış başını gitmişti. Ülkemiz, IMF’ye muhtaç durumdaydı. 30 milyar dolar bir kaynağı alıp ülkeyi tekrardan kalkındırmak için yola çıktık.'' şeklinde anlattı.
O tarihte Balıkesir'de doğru dürüst yol, alt yapı ve içme suyu olmadığını ifade eden Uğur, ‘’Sorunları olan, tıp fakültesi olmayan bir Balıkesir vardı karşımızda. Ancak AK Parti’nin tek başına iktidara gelmesiyle ülkedeki büyük gelişme, büyüme ve hizmet atağı başladı. Bu hizmetlerden Balıkesir de nasibini aldı elbette. Şimdi deniyor ki, ‘’Efendim Balıkesir’in bakanı yok.’ Eskiden hizmetin gelmesi için bakan lazımdı. Şimdi bir şehrin bakanı olmadan da hizmetler geliyor. İşte geldik Havran ve Manyas Barajı’nı açtık, sulama ihalesini yaptık. Balıkesir Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni açtık, Balıkesir’e yapılan hizmetler ortada. Bunlar bakan olmadan yapılan hizmetler.’’ diye konuştu.
Hükümetin daha fonksiyonel hale gelmesi için çalıştıklarına işaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Edip Uğur, eskiden 38 olan bakanlık sayısının 23’e düşürüldüğü bilgisini verdi. Uğur, önümüzdeki dönemde ise bu sayının 20’ye düşürüleceğini kaydetti.
AK Parti’nin ülkede güzel işler yaptığına dikkat çeken Uğur, şöyle devam etti: ‘’Bizim tarlada izimiz var, harmanda sözümüz olacak’ diyoruz. Balıkesir’in her noktasında izimiz var. Dolayısıyla söyleyecek sözümüz de var. Bizim adaylarımızın hepsi Balıkesirli. Ben Balıkesir’in yerlisiyim. İstanbul doğumluyum, ancak benim burada 600 yıllık secerem var.’’
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan seçim beyannamesi hakkında vatandaşlara açıklamalarda bulunan Edip Uğur, milletvekili adaylarını vatandaşlara tanıttı. Daha sonra yeni teşkilat binası hizmete açıldı. Açılıştan sonra Uğur ve beraberindekiler belde meydanındaki vatandaşlarla sohbet etti.

(CİHAN)


Politika