AK Parti'ye geçen belediye başkanları Şanlıurfa'da davul-zurna ile karşılandı

30 Aralık 2010 - 16:48

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından dün Ankara'da gerçekleştirilen AK Parti Grup toplantısında parti rozeti takılarak AK Parti saflarına geçen Şanlıurfalı üç belediye başkanı memlekete dündü. Hemşehrilerinin yoğun ilgi gösterdiği karşılama töreninde davul-zurna çalındı. Belediye binası önünde seçmenine seslenen Karaköprü Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, seçmenlerine Başbakan Erndoğan'ın selamını iletti.

AK Parti kurucu üyesi olan ve 2 dönem Şanlıurfa AK Parti İl Başkan Yardımcılığı ve 1 dönemde Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş olan Nihat Çiftçi, bağımsız olarak yürüttüğü belediye başkanlığını önceki gün yapılan bir törenle Ak parti saflarında yerini aldı. Başta seçmenleri, belde halkı ve bazı sivil toplum örgütlerinin talebi doğrultusunda hareket eden başkan Çiftçi önceki yuvası olan AK Parti'ye geçmesi sevinçle karşılandı. Belediye personeli, belde halkı ve yakınları tarafından bugün Karaköprü belediye hizmet binasının önünde yoğun bir kalabalıkla davul ve zurna ile karşılanarak kendisine sürpriz yapılan başkan Çiftçi, "hepinize bu ilgi ve alakanızdan dolayı teşekkür ederim, başım gözüm üstüne geldiniz, sizlere Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın selamlarını getirdim" diyerek halka hitaben bir konuşma yaptı.

BAŞBAKANIN SELAMINI GETİRDİ

Başkan Nihat Çiftçi, belediye binası önünde toplanan binlerce seçmenine belediye merdivenlerinden hitap etti.

Başbakanla kısa bir görüşme gerçekleştirdiğini anlatan Başkan Çiftçi, görüşmede çalışmaların Başbakan tarafından takip edildiğini vurguladı. Başbakanın selamını vatandaşlara ileten Çiftçi, "Bu karşılamanız benim için çok sürpriz oldu. Sizlerle, hep birlikte birçok yerde yağmur-çamur, yaz-kış demeden sokak sokak gezdik bir mücadele verdik. Bu mücadele yolculuğunda beni hiçbir zaman yalnız bırakmadınız, hep sizi minnetle şükranla andım çünkü esas olan insanın vatandaşın sevgisine layık olmaktır." dedi.

AK PARTİ İLK, TEK VE SON PARTİMDİR

AK Parti'nin ilk ve tek partisi olacağını belirten Başkan Nihat Çiftçi, halkın talepleri doğrultusunda hareket ettiği kaydetti. Meclis üyeleriyle birlik içinde hareket ettiğini vurgulayan Çiftçi, çalışmaları hakkında bilgi verdi. Çiftçi şöyle konuştu: "Her zaman aldığımız kararlarda bir bütün olduk meclis üyelerimizle bundan sonrada böyle olacaktır. Çünkü Ak partinin AK Belediyecilik anlayışı da budur zaten tabandan geldiğim için bu tabanın misyonunu ve vizyonunu en iyi bilenlerden birisiyim o siyasi ahlakı bu yönde yürütüyorum, bu yüzden AK Parti ilk, tek ve son partimdir." ifadelerini kullandı.


(CİHAN)


Türkiye