Akçay: Oyunu forse ettik kazanamadık

22 Aralık 2013 - 22:56

İSTANBUL - Trabzonspor Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay, Galatasaray karşısında maçı forse ettiklerini fakat savunmadaki hatalardan dolayı maçı kaybettiklerini söyledi.

Takımının Galatasaray'a 2-1 mağlup olduğu karşılaşma sonrasındaki basın toplantısında konuşan Akçay, Galatasaray karşısında maçı forse ettiklerini belirterek, "Maçtan önce iyi maç seyrettirmek istiyorduk demiştim. Ne kadar oranda bunu başardığımızı bilmiyorum. Sahadaki duruşumuzla maçı forse etmek isteyen bir Trabzonspor vardı. Savunmadaki hatalardan dolayı golleri yedik." dedi.

Trabzonspor Teknik Direktörü, bazı kurumlarla kulüpleri ile sorunları olabileceğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bazı kurumlarla, kulüp arasında sorun olabilir. Futbola ter akıtan kimseyle sorun yok. Eğer algı total algılanırsa çok iyi baba olan çok iyi arkadaş olan çok iyi dost olan bir insanın bir işte başarısız olması sonucu intihar etmesi gibidir. Ancak biz işimizi yapıyoruz. Hiçbir kurumla sorunumuz yok. Total algı olursa bizim için haksız olur diye düşünüyorum. Biz sahada bazı olayları dürüstçe vermeye çalışıyoruz. Bizi bir şeyin uzantısı gibi görüp bir şeyler yapmak doğru değil. Kurumlar biraz daha dikkatli olmalı.

Tecrübeli teknik adam, karşılaşmada kırmızı kart görerere takımını yalnız bırakan Colman'a en yüksek cezayı vereceklerini ifade etti. Bir gazetecinin "UEFA Avrupa Ligi'nde Juventus ile eşleştiniz. Galatasaray, onları elemişti. Roberto Manci ile konuşacak mısınız ?" sorusuna Akçay, "Bizim kompleksli bir yapımız yok. Kulübe ve bize faydası olacaksa tabi ki telefon açık konuşabiliriz. Ondan alacağımız bilgiler işimize yarar." diye cevap verdi.

(CİHAN)


Spor