Aksoy: Yalan ve iftira ile İzmirlilerin kafası karıştırılmaya çalışılıyor

22 Şubat 2009 - 16:11

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Taha Aksoy, yalan ve iftira ile İzmirlilerin kafasının karıştırılmaya çalışıldığını öne sürdü. Aksoy, İzmir'in 10 yıldır büyümediğini belirtti.

Belediye'de çalışan insanlara (Taha Aksoy gelecek buraları özelleştirecek, sizi de işten çıkaracak) diye baskı yapıldığını belirten Taha Aksoy, "Biz iktidar olduk, hiçbir şey yapamadık ama iktidarımız devam etsin diyenler yalanlara iftiralara başvuruyorlar. Şimdiye kadar benim ağzımdan böyle bir şeyi duyan var mı ? Bunun adı iftira bunun adı yalan bunun adı kuyruklu yalan. Kendi şirketlerinde çalışan insanları memnun edemeyenler, başkalarıyla korkutarak sonuç almaya çalışıyorlar. Onlar bizim kardeşlerimiz. Biz şimdiye kadar kimin ekmeğini elinden aldık ki onlarınkini alalım. Bu millete aş, iş bulmak için yola çıkmış bir iktidara bu reva mıdır? Bunlar şundan korkuyorlar; eğer AK Parti belediye başkanlığına gelirse yapacakları icraatlar, onların başarısızlığını ortaya çıkaracak." dedi.

AK Parti Bornova Belediye Başkan adayı Mustafa Seyhan'ın seçim bürosunu açan Büyükşehir Belediye Başkan adayı Taha Aksoy, İzmir'de insanların sabrının zorlandığını, ancak sabrın da sonunun geldiğini söyledi. İzmirlilerin tüm olumsuzluklara dayandığını, ancak demokratik yarışta bunun yanıtını çok güzel vereceğini kaydeden Aksoy, "Bu kent 10 yıldır oturuyor. 10 yıldır hiç büyümüyor. Tüm bu olanlar İzmir'in kaderiymiş gibi gösteriliyor. Bizim isyanımız buna. İzmir'i gelişmemeye layık görenlere değişimi anlatalım." dedi.

Daha sonra Karabağlar Belediye Başkan adayı Sıddık Topaloğlu ile birlikte Yeşilyurt semtinde düzenlenen mitinge katılan Aksoy, burada dondurucu soğuğa rağmen kendisini bekleyen kalabalığa seslendi. Aksoy, mevcut yönetimin kendisini nasıl anlattığına dikkat çekerek "Şimdi biz çıkıyoruz durumu tespit ediyoruz ve yapılacakları da söylüyoruz. Peki birileri söz verildiği için yapılmayanlar için neler diyor? İşimiz İzmir gücümüz İzmir diyorlar. Uğraştıklarını belirtiyorlar. Uğraştıklarında da aldığımız sonuç bu. Bir de uğraşsalar ne olacaktı onu da Allah biliyor." diye konuştu.

İzmirlilerin değişimin şart olduğunun farkında olduğunu kaydeden Aksoy, kentte yaşayanların İzmir'deki başarısızlıkları kabullenmesinin istendiğini bildirdi. İzmirlileri kandırmaya kimsenin hakkının olmadığını dile getiren Aksoy, "Biz bu işe geleceğiz ve yapacağız. Bu kadrolar hizmet için geliyor. Bu kadrolar insana hizmet etmek için geliyor. Bu kadrolar Allah neyi yarattıysa onlara hizmet etmek için geliyor." dedi.


(CİHAN)


Türkiye