Alman çift, karşılıksız sevgi sayesinde 70 yıldır evli

29 Aralık 2013 - 20:36

MÜNİH - Almanya'nın Passau kenti yakınlarındaki Eggenfelden kasabasında 70 yıldır aynı yastığa baş koyan Edeltraud ve Erich Geslien çifti, aile kurumunu başarıyla ayakta turmanın sırrını verdi: Karşılıksız sevgi.

Modernleşen dünyayla birlikte insanların bireyselleştiği günümüzde toplumun en küçük yapı birimi aileler her geçen gün daha da zayıflıyor. Bazı insanlar ya hiç evlenmiyor ya da sadece kısa süreli evlilikler kuruyor.

Passauer Neue Presse (PNP) gazetesi, 70. evlilik yıl dönümünü kutlayan Geslien çiftinin, "Her zaman birbirimize destek olduk ve birbirimizi sevdik." sözlerine yer verdi. 92 ve 93 yaşlarındaki çift, zor günlerin yaşandığı 2. Dünya Savaşı esnasında Estonya’nın Tallinn bölgesinde tanışmış.

Erich’in bahriye ve Edeltraud’un haber yardımcısı olduğu yıllarda hayatları kesişen ikili, 1943 yılında nikah masasında birbirlerine iyi ve kötü günde hep birinin yanında olup destek olma sözü vermişler. İki de çocuk sahibi olan çift, Almanya’nın farklı yerlerinde yaşadıktan sonra 2011 yılında Eggenfelden’deki huzurevine taşınmış.

(CİHAN)


Dünya