Altepe: Bursa sporun başkenti olacak

26 Şubat 2012 - 16:52

BURSA - Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, "Bursa’nın sporun başkenti olmasını hedefliyoruz." dedi.

Başkanı Recep Altepe, Gemlik Spor Kulübü’nün yenilenen spor sahası açılışında, yerel yönetimlerin kentleri geleceğe taşımakla yükümlü olduğunu söyledi, sporun ve gençlerin ihtiyaçlarını giderecek tesisleri bir bir hayata geçirdiklerini kaydetti.

Türkiye’nin 4. büyük kenti Bursa’nın sporda ise 3. büyük şehir olduğunu dile getiren Başkan Altepe, "Spor denince akıllara Bursa gelecek. Altyapıdan takımlara sporcu yetiştiren bir kent olacağız. Gemlikspor’un antrenmanlarını ve maçlarını başka ilçelerde yapması Gemlik’e yakışmıyordu. Artık Gemlikspor kendi sahasında çalışmalarına devam edecek." diye konuştu.

Spora yatırımların süreceğini belirten Altepe, şu anda spora en çok yatırım yapılan şehirin Bursa olduğunu vurguladı. Bursa’da inşaatına başlanan 95 spor tesisinin 30’unun bittiğini belirtti.

Gemlik Belediyesi Başkanvekili Refik Yılmaz da Gemlikspor’u sevmenin ayrıcalık olduğunu söyledi. Gemlik’te spora hizmet etmenin onurunu yaşadığını belirten Yılmaz, “Ne yapsak Gemlik’e ve Gemlikspor’a azdır. Gemlik’te imardan altyapıya, çevre düzenlemesinden sosyal tesislere ve spora kadar her alanda, hem Büyükşehir Belediyesi hem de Gemlik Belediyesi olarak gereken gayreti gösteriyoruz." dedi.

Gemlikspor’un bugüne kadar Fidyekızık’ta antrenman yaptığını hatırlatan Yılmaz, Kumla, Umurbey ve Kurşunlu’da yapılması planlanan sahalarla ilgili bilgiler verdi, futbolun yanı sıra güreş, tekvando ve judoya da önem verdiklerini, diğer amatör spor kulüplerine malzeme ve araç yardımında bulunduklarını anlattı.

Bursa Vali Yardımcısı ve Gemlik Kaymakamvekili Adnan Kayık, spor için atılan adımların önemine değindi, stadın yenilenmesine emeği geçenleri tebrik etti.

(CİHAN)


Spor