‘Anafor’ sanığı Ahmet Tekin Baykal hastaneye kaldırıldı

11 Ekim 2013 - 19:01

İZMİR - İzmir’de beş yıl önce düzenlenen ‘Anafor’ operasyonunda gözaltına alınan ve tutuklu olarak yargılandığı davada, 70 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılan Ahmet Tekin Baykal, rahatsızlanarak Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Baykal’ın, kalp ve göğüs rahatsızlığı şikayetinde bulunduğu öğrenildi.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatıyla harekete geçen polis, 2008 yılında, daha önce silahlı çete kurmak suçundan cezaevine giren Ahmet Tekin Baykal liderliğindeki suç örgütüne yönelik operasyon düzenlemişti. İzmir başta olmak üzere İstanbul, Ankara, Aydın, Muğla, Balıkesir, Samsun, Mersin, Kayseri, Zonguldak ve Antalya’da düzenlenen ‘Anafor’ adlı operasyon kapsamında, örgütün lideri olduğu ileri sürülen Ahmet Tekin Baykal ile emekli albay, emekli askeri savcı, emekli uzman çavuş, Danıştay Hakimliği’nden ayrılmış bir avukat, emekli polis müdürünün de aralarında bulunduğu 176 kişi gözaltına alınmıştı.

İzmir 8.’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanan sanıkların çoğu çeşitli hapis cezalarına çarptırılmıştı. Mahkeme, Ahmet Tekin Baykal’ı, 70 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırmıştı. Kırıklar F Tipi Cezaevi’nde bulunan Baykal, bugün, öğlen saatlerinde kalp ve göğüs ağrısı şikayetiyle Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Baykal’ın tedavisine devam edildiği ve bir gün gözetim altında tutulacağı belirtildi.

(CİHAN)


Güncel