Ankara'da kaza: Facianın eşiğinden dönüldü

30 Aralık 2010 - 08:06

Ankara'da geceden beri devam eden yağmur nedeniyle yollar kayganlaşınca sabah saatlerinde trafik kazaları ardı ardına geldi. Türk Ocağı Kavşağı'nda Ted Koleji'ne ait öğrenci servis minibüsü ile Eryaman - Kızılay hattında çalışan özel halk otobüsü hızla birbirine girdi. Serviste bir öğrencinin, otobüste ise bir yolcunun bulunması olası bir faciayı engellemiş oldu. Araçlarda bulunan iki kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre kaza, saat 07.00 sıralarında İnönü Bulvarı Türk Ocağı Kavşağı'nda meydana geldi. Türk Ocağı Caddesi'nden Bahçeli istikametine seyreden 06 C 1003 plakalı servis minibüsüyle Kızılay istikametine ilerleyen 527 hatlı 06 BS 6479 plakalı otobüs kafa kafaya çarpıştı. Hem minibüs, hem de otobüs kazanın şiddetiyle gittikleri istikametin tersine döndü. Araçlardan kopan parçalar yola dağıldı.

Öğrenci servisinde bulunan Rukiye Nurcu isimli öğrenci ile yolcu otobüsünde bulunan Saniye Bayındır isimli yolcu yaralandı. Yaralılar olay yerine gelen ambulanslarla hastaneye kaldırıldı.

Kaza öncesi aynı kavşakta 16 LE 869 plakalı bir otomobil ile 01 PB 981 plakalı başka bir otomobil maddi hasarlı kazaya karıştı. Trafik tedbirlerini artıran polis ekipleri, her iki kaza ile ilgili tutanak tuttu.


(CİHAN)


Türkiye