Annelerini 25 bıçak darbesiyle öldürmüşler

14 Eylül 2013 - 15:40

İZMİR - İzmir’in Aliağa ilçesinde, kızları Ş.P. (19) ve B.P.’nin (17) tarafından 25 bıçak darbesiyle öldürüldüğü iddia edilen Gülseren Süngü’nün cenazesi, babası Kasım Süngü ve amcası Sebahattin Süngü tarafından alındı. İzmir Adli Tıp Kurumu’nda yapılan otopside 25 bıçak darbesiyle öldürüldüğü belirlenen Süngü, Aydın’da toprağa verilecek.

Olay, dün sabah saatlerinde Yeni Mahalle 525 Sokak’ta meydana geldi. Üçüncü eşinden boşandıktan sonra iki kızıyla birlikte yaşamaya başlayan ve bir barda garsonluk yaptığı öğrenilen Gülseren Süngü (39), eve gelen erkek arkadaşı E.Ş. tarafından kanlar içinde bulundu. Olay yerine çağrılan sağlık ekibi, yaptıkları incelemede Süngü'nün bıçak darbeleriyle hayatını kaybettiğini belirledi. Cenazesi, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu morguna gönderildi. Polis ekipleri, ölen kadının kızları Ş.P. ve B.P.'nin ifadelerini alırken küçük kızın sağ ayağında kan izine rastladı. Sorgularında, annelerinin sabah saatlerinde para verip, “İzmir’e gezmeye gidin.” dediğini ve evde bulunmadıklarını söyleyen Ş.P. ve B.P.'nin, bir süre sonra suçlarını itiraf ettiği öne sürüldü. Annelerinin eve gelip gitme konusunda baskı yaptığını belirten iki kız kardeşin, ifadelerinde, "Elektroşok cihazıyla bayıltmaya çalıştık. Bayılmayınca elimizdeki cihazla başına vurduk, sonra da bıçakladık. Ardından cihazı ve bıçağı, eve 500 metre mesafedeki çöp konteynerinin içine attık.” dediği öğrenildi. Gözaltına alınan iki kardeş, adliyeye sevk edildi.

Olayın şokunu üzerlerinden atamadıklarını söyleyen Kasım Süngü ise, “Allah, kimseye böyle acı vermesin. Kızımın ilk evliliğine hep karşı çıktım ama o beni dinlemedi. 18 yaşını doldurunca, kızlarının babasına kaçtı. Evlendiği kişiyi, evlenmeden önce araştırdım. İşsiz güçsüz biriydi. Ben bu kişiyle evlenmesini istemedim. Kadın satıcılığı yapıyordu. Sürekli kavga ediyorlardı. Büyük torunumu 7 aylıkken alıp 10 yaşına kadar büyüttüm. Bayramda torunlarım beni gelip ziyaret etti. Büyük torunum Muğla Üniversitesi’ni kazandı. Kaydını yaptırıp dört ay dondurdu. Küçük torunum ise lise son sınıfta okuyor. Ben çiftçilik yapıyorum. Aile dağınık olunca bu tür olaylar yaşanıyor. Torunlarım nasıl böyle bir şey yaptı anlayamadım.” dedi.

Amca Sebahattin Süngü de, “Yeğenim, çocukları için çok fedakarlık yaptı. Kızları için büyük yaşam mücadelesi verdi. Sürekli telefonla görüşüyorduk. En son bayramda Aydın’a gelmişlerdi, orada görüştük. Böyle bir şey yapacak çocuklar değildi. Çocukları tarafından öldürüldüğünü duyunca şoke olduk.” diye konuştu. Yeğeninin çevresinde sevilen biri olduğunu söyleyen Süngü, doğduğu köyde defnedeceklerini belirtti.

Gülseren Süngü’nün cenazesi, yakınları tarafından getirilen kamyonete yerleştirildi. Baba Kasım Süngü, kamyonet kasasında duran tabutun başına oturup birlikte Aydın’a hareket etti. Süngü’nün cenazesi, ikindi namazının ardından Umurlu beldesine bağlı Eğrikavak köyünde toprağa verilecek.

(CİHAN)


Güncel