Askeri kurumlarda çalışan sivil memurların sorunları masaya yatırıldı

12 Kasım 2013 - 11:24

ANKARA - Büro Memur-Sen, askeri kurumlarda görev yapan sivil memurların sorunlarını ve çözüm önerilerini düzenlediği çalıştayda tartıştı. Sivil memurların sorunlarının masaya yatırıldığı çalıştay sonunda, sorunların ve taleplerin yer aldığı bir rapor oluşturuldu. Rapor, başta Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Genelkurmay Başkanı Necdet Özel ve kuvvet komutanlıkları olmak üzere ilgili makamlara götürülerek sorunların çözümü istenecek.

Çalıştayda konuşan Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, “Güçlü olursanız dikkate alınırsınız. Bunun için tüm sivil memurları genel yetkili sendikamız Büro Memur-Sen’e bekliyoruz. Hep birlikte, tek yumruk olarak sivil memurların haklarını alacağız.” dedi. Askeri kurumlardaki sevil memurların sendikalara üye olabilmelerin ardından genel yetkili sendika Büro Memur-Sen, sivil memurların sorunlarını çözüme kavuşturmak için çalışmalarına hız verdi. Büro Memur-Sen, askeri kurumlardaki sivil memurların sorunları ve çözüm önerilerine yönelik çalıştay düzenledi. Çalıştaya, Büro Memur-Sen Genel Başkanı Yusuf Yazgan, genel merkez yönetim kurulu üyeleri ile değişik illerdeki askeri kurumlarda görev yapan sivil memurlar katıldı.

Çalıştayda konuşan Genel Başkan Yusuf Yazgan, sendika olarak her zaman kamu çalışanlarının hizmetinde olduklarını belirterek onların hakları için mücadele verdiklerini söyledi. Kamu çalışanları adına birçok kazanım elde ettiklerini kaydeden Yusuf Yazgan, “Yapığımız çalışmalarla banka promosyonlarının kamu çalışanlarına ödenmesi, 4/C’lilerin sendikalı olabilmesi, görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavına şartları tutan herkesin girebilmesi, memuriyete geçen uzman erbaşlara terfi hakkının verilmesi gibi birçok kazanım elde ettik. Bu kazanımlarımız artarak devam edecektir. Askeri kurumlardaki sivil memurlar için de önemli kazanımlara imza atacağız.” diye konuştu.

(CİHAN)


Ekonomi