ATM’de bulduğu bin 250 TL’ye polise teslim etti

29 Haziran 2013 - 18:21

MERSİN - Mersin’in Tarsus ilçesinde bir kişi para yatırmak için gittiği ATM’de bulduğu bin 250 TL’yi polise teslim etti.

Atatürk Caddesi üzerinde bulunan İş Bankası'ndan para yatırmaya giden Yasin Görgel (28), para kabininde bir miktar para olduğunu gördü. Görgel, paranın sahibini bulma ihtimaline karşı bankanın etrafında dolaştı. Kimseyi bulamayan Görgel bin TL’yi aldı. Daha sonra işlemlerine devam edebilmek için diğer kabine geçen Yasin Görgel, burada da para kabininde 250 TL para buldu. Yasin Görgel, bin 250 TL’yi en yakın polis merkezi amirliğine götürdü. Durumu polislere anlatan Yasin Görgel, Osmaniye’den bir düğün için Tarsus’a geldiğini, bankaya para yatırmak istediğini söyledi.

Osmaniye’de bir mağazanın sahibi olduğunu anlatan Görgel, “İş Bankasına gittim. Tam kartımı kabine sokacakken, para kabininde para olduğunu gördüm. Önce etrafa baktım, paranın sahibini bulabilirmiyim diye. Sonra parayı aldım. Hemen yandaki ATM’ye geçtim. Orda da para kabininde 250 TL para buldum. Ardından parayı polis merkezine getirdim. Ben insanlık görevimi yaptım.” dedi. Polis, parayı sahibine ulaştırmak için çalışma başlattı.

(CİHAN)


Güncel