Avea NBA Basketbol Kampı’nda efsane 'Gary Payton' sahaya çıktı

28 Ocak 2014 - 14:49

İSTANBUL - Avea NBA Basketbol Kampı’na konuk olarak katılan Gary Payton, basketbola gönül veren gençlerle bir araya geldi ve deneyimlerini onlarla paylaştı.

NBA'in Avrupa’daki ilk ve tek telekomünikasyon ortağı olan Avea, basketbolda altyapıya yatırım yapmak üzere geliştirdiği 'Avea NBA Basketbol Kampı' projesinin ilk eğitim dönemini tamamladı. Kamp, NBA’in tüm dünyaya eğitim veren koçu Neal Meyer liderliğinde, 50 öğrencinin katılımıyla 25-27 Ocak tarihlerinde Kadıköy Muratpaşa İlkokulu’nda gerçekleştirildi.

NBA Hall Of Fame arasına girmiş ve 9 kez NBA All-Star’da yer alarak şampiyonluk yüzüğünün de sahibi olan basketbolun efsanevi ismi Gray Payton’ın katıldığı kampın ikinci dönemi ise; 30 Ocak tarihinde tamamlanacak.

Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Dehşan Ertürk, konuyla ilgili olarak, şu açıklamalarda bulundu: "Avea NBA Basketbol Kampı yalnızca basketbol özelinde bir proje değil; çok çalışmak, mücadele ruhu taşımak, takım oyununa inanmak gibi gençlerin hayatlarının her döneminde sahip olmaları gerektiğine inandığımız değerleri onlara kazandırabilmeyi hedeflediğimiz bir proje."

Türkiye Basketbol Antrenörleri Derneği tarafından kampa katılması için 100 basketbol tutkunu genç seçildi. Kadıköy Muratpaşa İlkokulu’nda 25-27 Ocak tarihlerinde, NBA’in tüm dünyaya eğitim veren koçu Neal Meyer liderliğinde gerçekleştirilen kampın ilk dönem eğitimlerine 50 kişi katıldı.

Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini sağlama hedefiyle dünya çapında NBA Junior ve NBA Elite kampları ile faaliyet gösteren NBA organizasyonu, Avea NBA Basketbol Kampı projesiyle Türkiye’de ilk kez bir kamp düzenliyor. Üç günlük kampın ikinci eğitim dönemi ise 30 Ocak tarihinde tamamlanacak.

(CİHAN)


Spor