Avrasya Maratonu, Boğaziçi Köprüsü'nde renkli görüntüler oluşturdu

17 Ekim 2010 - 12:33

32. Avrasya Maratonu, Boğaziçi Köprüsü üzerinde ilginç görüntüler oluşturdu. Sabah saatlerinde havanın güzel olmasından yararlanan İstanbullular, köprü üzerinde oldukça neşeli bir gün geçirdi.

Maraton koşusunun ardından başlayan halk koşusuna katılan köprü üzerinde sabah kahvaltısını yaptı. Vatandaşlar, köprü üzerinde kahvaltı yapmanın mutluluğunu yaşadı. Yine Hakkari'den gelen bir grup öğrenci de köprü üzerinde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı.

Minik öğrenciler, Hakkari'den sonra İstanbul'da karşılaştıkları manzaradan çok etkilendiklerini belirterek, "Hakkari oldukça küçük yer burada çok insan var. Bize de çok yakın davranıyorlar. 21 Ekim'de Hollanda'da başlayacak Dünya Şampiyonası maçı için hazırlık kampındayız. Amsterdam'dan kupayla dönmek istiyoruz." diye konuştular.

Bir grup vatandaş ise köprü üzerinde kitap okuma eylemi gerçekleştirdi.

KÖPRÜ ÜZERİNDE OYUN OYNAMA ZEVKİ

Avrasya Maratonu'na gelen vatandaşların bazıları ise köprünün üzerinde yarıştan ziyade oyun oynayarak mutlu bir pazar geçirdi. Satranç oynayan kişilerin yanısıra bir grup vatandaş ise kağıt oynamayı ihmal etmedi.

Yine köprünün üzerindeki Nasrettin Hoca ise köprü ile birlikte denize maya çaldı. Nasrettin Hoca, "Denize maya çaldım. Köprü için. İstanbul'a üçüncü köprü lazım. Bir an önce yapılsın." dedi.

Bazı vatandaşlar ise darbuka eşliğinde eğlenceli dakikalar yaşadı. Bu arada halk koşusuna katılan Japonlar ise, İstanbul'da güzel bir gün geçirdiklerini ifade ettiler.

KÖPRÜNÜN SALLANAN DİREKLERİ İNSANLARI KORKUTTU

Öte yandan vatandaşların köprünün ortasına geldiği sırada köprünün direklerinin sallanmaya başlaması bazı vatandaşları endişeye sevketti.

Deprem gerçeğinin yaşandığı ülkemizde, köprü üzerindeki direklerin yoğun insan selinden ve rüzgardan dolayı sallandığı belirtildi. Yoğunluk noktası bitince sallanma da sona erdi. Halk koşusuna katılan bazı vatandaşlar köprü üzerindeki duvarlara yazılar yazması ise dikkatlerden kaçmadı.

Polisin ise köprünün yanlarında herhangi bir olumsuzluk olmasın diye geniş güvenlik önlemi aldı.


(CİHAN)


Spor