Avrasya medyası İstanbul’da buluştu

11 Ekim 2013 - 16:22

İSTANBUL - Avrasya basını, Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Mediyalog Platformu ve İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi işbirliğiyle düzenlenen konferansta buluştu.

Avrupa ve Asya’dan 20’e yakın ülkeden İstanbul’a gelen değişik medya temsilcisi, ‘Dijital Medyanın Yeni Dönemdeki Gidişatı’ konulu forumda, dijital medyanın yeni dönemdeki durumu ele aldı. Katılımcılar, bu süreçte işbirliği ve diyalog çağrısında bulundu. Birbirinden ilginç sunumların yapıldığı konferansta gazeteciler, görüş alış verişinde bulundu.

Cihan Haber Ajansı'na (Cihan) konuşan Gazeteciler ve Yazarlar Vakfı Mediyalog Platformu Başkanı Tercan Ali Baştürk, “Foruma Avrupa ve Asya’dan katılım oldu. Bu, bir Avrasya buluşması oluyor. Ayrıca medyanın geleceğiyle ilgili akademik çalışmalar yapmış hocaları bir araya getirdik.” dedi.

İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aydemir Oktay ise “ Geçen yıl yaptığımız çalıştayın devamı olarak bu yıl bu konferansı düzenledik. Amacımız bu konferansta uluslararası alanda dijital çağda medyanın değişimini incelemek ve bu konuda fikir alış verişinde bulunmak. İleride de bu konferansları seri şekilde sürdürmeyi amaçlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konferansta Kazakistan’dan katılan Kazak Televizyonu Genel Müdür Yardımcısı Marat Raimkanov da bu tür toplantıları doğu ve batı medyası arasında bir işbirliği ve diyalog köprüsü oluşturacağını dile getirdi.
Beyazıt Antik Otel’de yapılan konferansa aralarında İngiltere, Kazakistan, Bulgaristan, Ukrayna, Portekiz, Rusya, Yunanistan, Belçika, Macaristan, Polonya ve Avusturya’nın da olduğu 20’ye yakın ülkeden davetli iştirak etti.
(CİHAN)


Güncel