Avukatlık bürosunda haciz öfkesi: 1 ölü 1 yaralı

05 Nisan 2013 - 15:53

ADANA - Adana'da tarlasını kullandığı arkadaşının, mahkeme kararının ardından alacağı için haciz işlemi başlatmasına öfkelenen 61 yaşındaki Hasan Sert, avukatlık bürosunda tartıştığı arkadaşı ile ona aracılık yapan kişiyi tabancayla vurdu. Haciz işleminin kaldırılması için aracı olan 49 yaşındaki Selahattin Büyülü hastanede hayatını kaybetti, diğer yaralının tedavisi ise sürüyor.

Olay, merkez Seyhan ilçesi Reşatbey Mahallesi, Şahin Tanrıkulu İş Merkezi'ndeki Nursel Ünal avukatlık bürosunda yaşandı. İddialara göre, merkez Sarıçam ilçesindeki Cihadiye köyünün eski muhtarı Hasan Sert, 47 yaşındaki Mehmet Güder ile tarla meselesi sebebiyle mahkemelik oldu. Mahkeme, Güder'in tarlasını haksız yere kullandığı gerekçesiyle Sert'e para cezası verdi. Sert, mahkemenin verdiği para cezasını ödemeyince Güder, Sert hakkında icra işlemi başlattı. İhbarname kendisine ulaşan Sert, anlaşmak için Güder'le görüşmek istedi. Arkadaşı Selahattin Büyülü ile birlikte avukatlık bürosuna gelen Sert, burada Güder'le anlaşamayınca tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine yanındaki tabancayı çekerek Güder'i vurmak istedi. İki arkadaş arasındaki tartışmayı ayırmaya çalışan Selahattin Büyülü, bu sırada tabancadan çıkan kurşunlarla ağır yaralandı. Hasan Sert, daha sonra Mehmet Güder'e de ateş edip kaçtı. Acil yardım ekiplerince, Adana Devlet Hastanesi'ne kaldırılan Selahattin Büyülü burada yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı, Mehmet Güder'in Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ndeki tedavisi sürüyor.

Bu arada, cinayet olayını gerçekleştiren Hasan Sert, Adana adliyesinde görev yapan polislere, olayda kullandığı silahla birlikte teslim oldu. Sert'in Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Cinayet Bürosu'ndaki sorgusu sürüyor.

(CİHAN)


Güncel