Bafra’nın en büyük sosyal tesisi Çetinkaya beldesinde yapılıyor

17 Nisan 2011 - 15:20

SAMSUN - Samsun'un Bafra ilçesi Çetinkaya beldesine bin kişi kapasileti sosyal tesis yapılıyor. Belediye Başkanı Hadi Sezer, daha önce tütün depoları olarak kullanılan atıl binaları bir bir ekonomiye kazandıracaklarını söyledi.

Depolardan birini tekstil atölyesi olarak kiraya veren Sezer, bir diğerini de çok amaçlı spor salonu olarak inşa ediyor. En az bin kişilik salonda; düğünden konferansa, her türlü faaliyetler rahatlıkla yapılabilecek. Salonun her türlü faaliyetlere müsait olacağını, park problemi olmadığını hatırlatan Sezer, Bafra’da bu şekil bir salonun bulunmadığına dikkat çekti.

Depoları belediyeye kazandıran kendinden önceki belediye başkanına da teşekkür eden Sezer, “Güzel iş yapanın hakkını vermemiz lazım. Binalar boş duruyordu. Bir tanesini tekstil atölyesi olarak kiraya verdik. Bir diğerini de sosyal tesise çeviriyoruz. Burada konferans yanı sıra, düğün, nişan ve her türlü sosyal faaliyetlerin rahatlıkla yapılabileceği bir salon olacak. Diğer depoları da en iyi şekilde değerlendirip, atıl durumdan kurtaracağız.” açıklamasında bulundu.

(CİHAN)


Güncel