BAKA’dan Burdur’un tüm ilçelerine proje eğitimi

09 Temmuz 2011 - 16:29

BURDUR - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), Burdur’da merkez ve ilçelerine yönelik verdiği proje hazırlama eğitimini tamamladı. beş gün süren seminerde kamu, kurum ve kuruluşlarında proje hazırlama konusunda toplam 151 personeline 'Proje Yönetimi Eğitimi' verildi. Burdur Valisi ve BAKA Yönetim Kurulu Başkanvekili Süleyman Tapsız, BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ve Burdur Yatırım Destek Ofisi (YDO) Koordinatörü Mehmet Candan ile birlikte eğitim salonuna gelerek eğitim çalışması hakkında bilgi aldı.
BAKA’nın proje hazırlama konusunda her türlü desteği vermeye hazır olduğunu belirten Vali Tapsız, “En güzel projeler Burdur’da üretilsin istiyoruz. Programa katıldığınız için sizleri tebrik ediyorum ve başarılar diliyorum.” dedi.
Verilen eğitimle görevli personelin Avrupa Birliği (AB) ile Kalkınma Ajansları formatına uygun projeler üretmesi sağlanacak. Eğitim seminerlerini BAKA İzleme ve Değerlendirme Birimi Başkanı Kamil Deniz Demirbaş verdi. Proje yönetimi eğitiminin ilki Bucak, Ağlasun ve Çeltikçi için Bucak’ta gerçekleştirilirken, kamu kurum ve kuruluşundan 35 personel eğitim aldı. Sürdürülebilir kalkınma hedefi için çalışmalarını sürdüren BAKA’nın ikinci eğitim programı Altınyayla, Gölhisar ve Çavdır ilçeleri için Gölhisar’da yapıldı. Gölhisar’da kamu kurum ve kuruluşlarından proje hazırlama konusunda görevli 23 personel eğitim programına katıldı.
Eğitim programının üçüncüsü de Karamanlı, Yeşilova, Kemer ve Tefenni ilçeleri için Yeşilova’da gerçekleştirildi. Burada da proje hazırlama konusunda görevli 35 personele proje hazırlama eğitimi verildi. Burdur il merkezindeki proje yönetimi eğitimi Belediye Konferans ve Sergi Salonu’nda iki gün gerçekleştirildi. Eğitime kamu kurum ve kuruluşundan proje hazırlamada görevli toplam 58 personel katıldı. Eğitimde Proje yapma kültürünün geliştirilerek AB ve diğer kurumlardan daha fazla destek sağlanabilmesi hedefleniyor. Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci, Türkiye’de AB ve kalkınma ajansları tarafından finanse edilen proje ile programlar, AB Proje Çevrimi Yönetimi, hibe programları başvuru formları ve eklerinin hazırlanması, AB ve Kalkınma Ajansı hibe programları konularında bilgilendirildi.

(CİHAN)


Güncel