BAKA’dan ilçelerin proje ekiplerine eğitim

01 Haziran 2011 - 17:28

ISPARTA - Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), kaymakamlar ile birlikte ilçelerde oluşturulan proje birimlerine, Avrupa Birliği (AB)ne ve kalkınma ajansına yönelik proje hazırlama eğitimi verdi.

BAKA Genel Sekreteri Tuncay Engin ile BAKA İzleme ve Değerlendirme Birim Başkanı Kamil Deniz Demirbaş, Atabey Kaymakamı Sedat İnci, Aksu Kaymakamı İbrahim Özdel, Gönen Kaymakamı Mehmet Keklik, Sütçüler Kaymakamı Özer Özbek’in de katıldığı ve 4 ilçede oluşturulan proje hazırlama ekibinde görevli 20 personelin hazır bulunduğu toplantıda, proje yönetimi eğitimi verdi.
BAKA Genel Sekreteri Tuncay Egin, eğitimlerle ilçelerde proje yapma kültürünün geliştirilmesi, bu yolla AB ve diğer kurumlardan daha fazla destek sağlanabilmesini hedeflediklerini belirtti. Engin, şöyle dedi:
“Türkiye-AB Katılım Öncesi Mali İşbirliği Süreci, Türkiye’de AB ve kalkınma ajansları tarafından finanse edilen proje ile programlar, AB Proje Çevrimi Yönetimi (Project Cycle Management), hibe programları başvuru formları ve eklerinin hazırlanması, Avrupa Komisyonu tarafından belirlenen proje teklifi hazırlama formatı olan ‘Proje Döngüsü Yönetimi’ni kavrayıp, AB ve Kalkınma Ajansı hibe programları konularında bilgiler verdik."

(CİHAN)


Güncel