Bakan Çelik'ten, üniversiteli garsonlara burs müjdesi

14 Ekim 2013 - 11:07

ADANA - Adana'da garsonluk yaparak tıp ve mühendislik fakültelerini kazanan 2 kişinin de aralarında olduğu 11 öğrenci burslu okuyacak. Vali Hüseyin Avni Coş, Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in girişimleri sonucu başarı gösteren ekonomik durumu iyi olmayan öğrencilere Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı (TURSAV) tarafından aylık 250-300 lira arasında karşılıksız burs verilmesinin sağlandığını müjdeledi.

Coş, ekim ayından itibaren öğrencilere burs verilmeye başlanacağını belirterek, "Bu öğrencilerimiz arasında, bir kebap salonunda garson olarak çalışan ve İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi'ni kazanan Ramazan Eren ile Afyon Kocatepe Üniversitesi Otomotiv Mühendisliği'ni kazanan Tolga Turhan da bulunuyor. " dedi.

Vali Coş, şöyle devam etti: "Ekonomik durumlarının yetersizliği karşısında duyarlılık örneği sergileyip, Adanalı başarılı öğrencilerimizin burs alabilmelerini sağlayan Kültür ve Turizm Bakanımız Sayın Ömer Çelik’e ve 11 başarılı öğrencimize burs imkanı veren Turizm ve Seyahat Acentaları Vakfı Mütevelli Heyeti ve Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Başaran Ulusoy’a teşekkür ediyoruz. Bu öğrencilerimizin, üniversite öğrenimlerini başarıyla tamamlayıp, ülkemize ve milletimize faydalı örnek fertler olacaklarına yürekten inanıyorum.”

(CİHAN)


Güncel