Bakan Kılıç: Takımlarımızın ve ligin arkasında durmaya kararlıyız (1)

13 Temmuz 2011 - 11:28

ANKARA - Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, “Türk futbolu eğer ki olumsuzluklardan olumsuz yönde etkileniyorsa kamu adına, devlet adına var olan imkanlarımızla Süper Ligi ayakta tutmak adına takımlarımızın ve ligin arkasında durmaya niyetliyiz, kararlıyız.” dedi.
Bakan Kılıç, Spor Toto Teşkilatı Başkanlığı’nda basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bakan Kılıç, burada şike operasyonuyla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Türkiye'nin iki tane Süper Ligi olmadığını, bir tane Süper Ligi olduğuna işaret ederek, Spor Toto Teşkilatı ve devlet olarak Süper Lig’in kalma irademizi korumaya devam edeceklerini söyledi.
Futbolda ve diğer spor branşlarda olumsuzluk varsa yargı kararıyla temizlenmesinin en doğru ve makul, gerekli ve kaçınılmaz seçenek olduğunu ifade eden Kılıç, “Soruşturmalar yürütülüyor diye futbolun üzerine topyekun gölge düşürmek kesinlikle doğru değil. Zor zamanlarda Türk futbolu eğer ki olumsuzluklardan olumsuz yönde etkileniyorsa kamu adına, devlet adına var olan imkanlarımızla Süper Ligi ayakta tutmak adına takımlarımızın ve ligin arkasında durmaya niyetliyiz, kararlıyız.” diye konuştu.

(CİHAN)


Spor