Bakan Şahin kafe açılışı yaptı

01 Aralık 2012 - 18:10

İSTANBUL - Bakırköy’de bir kafenin açılışını yapan İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, Türk kahvesi ve neskafenin birlikte 80 yıl hatırı olacağını söyledi.

İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin Bakırköy’de bir alışveriş merkezinde yer alan kafeteryanın açılışını yaptı. Örneğimizde ağırlık ürün kahveden geliyor. Sadece tek ürün satılan bir yer değil şüphesiz. İş yerinin sembol ürünü olan kahveyi anlatan Bakan Şahin, “Türk kahvesini ve Avrupa'nın neskafesini burada tek ürün olarak tatmamız mümkün. Türk kahvesi denince ‘Bir kahvenin kırk yıl hatır vardır’ sözü akla geliyor. Bir fincan kahve ve neskafe 40 artı 40 80 yıl demektir. Hatırla gönülle sevgiyle saygıyla dostlukla yaşamamıza vesile olur.” diye konuştu.

İş yerinin Avusturya kökenli olmasına atıfta bulunan Bakan Şahin, şöyle konuştu: “İstanbul Türkiye, Viyana Avusturya bu şehirler ve bu ülkenin insanları birbirine uzak değildir. Tarih bu iki ülkeyi ve insanlarını birbiriyle karşılaştırmış. Birbirleriyle arkadaş yapmış. Bu ülkenin insanları dünyayı yeniden farklı okumak ve bir barış tesis edebilmenin güzel örneklerini vermek zorundadırlar.”

Açılışın ardından Bakan Şahin’e özel üretim bir kahve ikram edildi. Vatandaşlarla bir süre sohbet eden Bakan Şahin, alandan ayrıldı.

(CİHAN)


Güncel