Balıkesir Valisi Arslan: Ege ve Marmara'daki en ucuz arsalar bizde

15 Şubat 2010 - 16:15

15.02.2010- Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan, şehrin yatırımcılar için çok cazip olduğunu belirterek, Ege ve Marmara bölgelerindeki organize sanayi bölgeleri (OSB) arasında en ucuz arsaların bulunduğunu söyledi. Arslan, Balıkesir Barosu Başkanı Muzaffer Mavuk'u ziyaret etti.

Ziyarette çalışmaları hakkında bilgi veren Baro Başkanı Mavuk, 90. kuruluş yıllarını kutladıklarını söyledi. Mavuk, bu amaçla düzenleyecekleri etkinlikler kapsamında önümüzdeki günlerde Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker'i bir konferans için davet edeceklerini kaydetti. Muzaffer Mavuk, "Ayrıca stajyer avukatlarımızı Çanakkele'ye götüreceğiz. 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Afyonkarahisar gezisi yapılacak. Hukuk eğitiminin yanında arkadaşlarımıza ulusumuzun geçmişini de tanıtıyoruz. Hukukçular sadece hukukla değil, hayatın her yönüyle ilgilenir, çünkü her şeyin temelinde kurallar var. Arkadaşlarımızı sadece avukat olup para kazanmaları için değil, vicdanlı insanlar olarak yetiştirmeye çalışıyoruz." dedi.

Vali Arslan ise toplum olarak paylaşma duygusu sayesinde bütün sıkıntıların üstesinden gelinebilecğini ifade etti. Kurumlar arasında işbirliğinin sağlanması halinde başarının kendiliğinden geleceğini vurgulayan Arslan, "Birbirimizin ne yaptığını bilmemiz lazım. Paylaşmaya ihtiyacımız var. Balıkesir'de hangi konuyu alırsanız alın, ilk 15 içindeyiz zaten. Hedefimiz, her alanda ilk 10 içinde olmaktır. Bunun için her kurumun elini taşın altına koyması lazım. Mesela baro olarak, birkaç sivil toplum kuruluşuyla beraber bir şeyler yapılmalı." şeklinde konuştu.

Ege ve Marmara bölgelerindeki OSB'ler arasında en ucuz arsaların Balıkesir'de bulunduğuna da dikkat çeken Vali Yılmaz Arslan, İstanbul'da arsaların metrekare fiyatının 350 dolar civarında, kendilerinde ise sadece 10 dolar olduğunu kaydetti. Arslan, "Bu fazla bilinmiyor. Çevre illere kendimizi tanıtıp atılım yapmamız gerekiyor. Balıkesir'e yatırım yapmak isteyen herkese kapımız açık. Çevreyi tahrip edecekler hariç, her türlü yatırıma açığız. Bütün imkanlarımızı da seferber ederiz. Sermayenin gelmesini isteriz ancak bölgenin istihdamına katkısı da bizim için önemli." dedi.


(CİHAN)


Türkiye