Bankacıyı öldürdüğü iddia edilen Yargıtay Tetkik Hakimi'nin duruşması ertelendi

10 Ekim 2013 - 13:12

ANKARA - Ankara’da aracında ölü bulunan bankacı Mustafa Hastürk’ü öldürdüğü iddiası ile tutuklanan Yargıtay Tetkik Hakimi Serhat Tercan’ın yargılandığı davanın 2. Duruşması yapıldı. Mahkeme sanık ve müdafi avukatlarının dosyayı incelemeleri için duruşmayı erteledi.

Yargıtay Tetkik Hakimi Serhat Tercan teyzesinin oğlu bankacı Mustafa Hastürk’ü öldürdüğü iddiası ile açılan davanın 2. duruşması Ankara Sincan 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapıldı. Duruşma tek sanık Serhat Tercan, Mustafa Öztürk’ün akrabaları, sanık ve müşteki avukatları katıldı. Mahkeme heyeti duruşmayı sanık ve müşteki avukatlarının otopsi raporları, adli tıp raporu, kriminal raporları ve dosyayı incelemeleri için duruşmayı 15 Kasım’a erteledi.

Ayrıca sanık Serhat Tercan’ın babası Ali Tercan ve eski eşi Neşe Yüksel’in duruşmalarda değil de celse aralarında tanık olarak dinlenmek istemelerini mahkeme heyetine dilekçe göndererek sundu. Mahkeme heyeti Ali Tercan ve Neşe Yüksel’in dilekçesini kabul etti.

Mahkeme heyeti sanığın üzerine atılı suçun mahiyeti ile dosyada mevcut delil durumu değerlendirildiğinde, atılın suçun katalog suçu oluşunu göz önünde bulundurarak adli kontrol hükümlerinin uygulanamayacağına ve sanığın tutukluluk halinin devamına karar verdi. Mahkeme heyeti duruşmayı 15 Kasım’a erteledi.

(CİHAN)


Güncel