Başbakan’dan yeni hedef: 2071

30 Eylül 2012 - 13:14

ANKARA - AK Parti'nin 4. Olağan Büyük Kongresi'nde konuşan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti'yi kurarken uzun soluklu bir mücadele içine girdiklerini belirterek, ''AK Parti'nin mücadelesi bir medeniyet, bir kalkınma mücadelesidir.'' dedi.

''Sınır karakollarında gözünü değil, gönlünü namlunun ucuna koyarak vatanının nöbetini tutarak genç Mehmedleri, Mehmetçikleri, askerimizi, polisimizi, özellikle selamlıyorum.'' diyen Erdoğan, ‘Size buradan bir kez daha söz veriyorum. Şehitlerimizin hatıralarını asla yere düşürmeyeceğiz. Şehitlerimiz karşısında asla mahcup olmayacağız. Şehitlerimizin yüzü suyu hürmetine vatan için millet için çalışmaya devam edeceğiz.’’ şeklinde konuştu.

‘‘Bizim yolumuz Sultan Alparslan'ın, Gazi Mustafa Kemal'in yoludur, merhum Adnan Menderes'in, Turgut Özal'ın, Necmettin Erbakan'ın yoludur. Yani bizim yolumuz sevginin, kardeşliğin, birleştirmenin, kucaklamanın yoludur.’’ ifadelerini kullanan Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: ‘‘Buradan bir şey daha hatırlatmak istiyorum, o günleri bizler göremeyeceğiz. Cumhuriyet'in kuruluşunun 100. yılı dışında başka bir hedefimiz daha var. O da bu kuruluşun 1000. yılı. Hedef 2071'dir. Rabbim izin verirse gençler, biz 2023'ü sizler 2071'i inşa edeceksiniz. Allah'tan başka zafer sahibi yoktur.’’

(CİHAN)


Politika