Başkan Bozbey'den Badırga'ya imar müjdesi

22 Aralık 2009 - 12:30

Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, Badırga'ya imar müjdesini verdi.

Mahalle muhtarlarını, kahvehaneleri ve site sakinlerini ziyaret ederek sorunları yerinde tespit eden ve talepleri dinleyen Bursa Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, gezileri kapsamında Çaylı ve Badırga köylerini de ziyaret etti.

Başkan Bozbey, Badırgalılara Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000'lik Badırga Nazım İmar Planı'nın Büyükşehir tarafından onaylandığının müjdesini verdi.

Ziyaret sırasında vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Mustafa Bozbey, Çaylı ve Badırga Köyleri'nin Nilüfer Belediyesi'nin batısındaki en uç köyler olduğunu hatırlatarak, "Çaylı ve Badırga Nilüfer'in gelecek 10 yıl içerisinde en çabuk ve hızlı büyüyen yerleşim alanları olacak. Nilüfer Belediyesi tarafından hazırlanan 1/5000'lik Badırga Nazım İmar Planı Büyükşehir tarafından onaylandı. Buradaki sanayi ve konut alanlarının yerleri belirlenmiş oldu. Badırga'da hızla büyüyen Badırga Deri Organize Sanayi Bölgesi'nin varlığı da bu bölgeye olan talebin artmasına neden olacak. Ben Badırgalı hemşerilerimden bölgelerine sahip çıkmalarını ve topraklarını en azın 2-3 yıl daha elden çıkartmamalarını istiyorum. Çünkü buralar her geçen gün daha da değerlenecek." dedi.

Çaylı ve Badırga'da yaşanan yol sorununu bildiklerini söyleyen Başkan Mustafa Bozbey, kışın yağışlı havalar nedeniyle yolların daha çok bozulduğuna dikkat çekerek, "Havaların biraz düzelmesiyle yaşanan sıkıntıları gidermek için çalışmalara başlayacağız. Ana arterler iyi olsa da köy içerisindeki ara yollar bakım ve onarım istiyor buralarda yeni yılla çalışmalara başlayacağız." diye konuştu.

Ziyaret sırasında Başkan Bozbey'e sıkça sorulan sağlık ocaklarıyla ilgili olarak da bir açıklama yapan Bozbey, "Sağlık sistemindeki yeni değişiklikler ile belediyelerin bu alandaki tüm faaliyetleri durduruldu. Sağlık Ocakları ve buralara yaptığımız destekleri kesmek zorunda kaldık ve tüm sağlık ocaklarımızı Sağlık Bakanlığı'na devrettik." şeklinde konuştu.


(CİHAN)


Yerel