Başkan Dündar: Çarşamba yıl sonunda doğalgaza kavuşacak

06 Nisan 2011 - 13:23

SAMSUN - Samsun'un Çarşamba ilçesi Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, 2011 yılı kış döneminde Çarşamba’nın doğalgaza kavuşacağını söyledi.
Doğu Karadeniz Doğalgaz İletim Hattı Gaz Dağıtım Lisans İhalesini kazanan Aksa Doğalgaz Grup Başkanı Yaşar Arslan, Genel Müdür Alper Konyalı, Bölge Müdürü Doğan Gürler ve Bölge Şefi Hakkı Kahya, Başkan Hüseyin Dündar’ı makamında ziyaret etti. Aksa Doğalgaz Grup Başkanı Arslan, Çarşamba’ya 2011 yılı kış döneminde doğalgaz vermeye başlayacaklarını belirtti.

ŞEBEKE HATTI ÇALIŞMALARI BU AY BAŞLIYOR
2011 kışında Çarşamba’nın doğalgaza kavuşacağını müjdeleyen Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, “Artık ilçemizi biran önce doğalgaza kavuşturmak istiyoruz.” dedi.
Çarşamba’da doğalgaz şehir şebeke hattı imalatına hemen başlanacağını ifade eden Dündar, “Kazmayı Çarşamba’nın bir başından vurup diğer başından çıkmak istiyoruz. Bir yıldır doğal gaz ile yaptığımız görüşmelerin sonuna geldik. Güzergahlar belirlendi. Basınç düşürme İstasyonunun yerleri ve imalatı ile ilgili işler tamamlandı. Şehrimizin tamamını kapsayacak gaz talebinde bulunan herkese ulaşılacak bir çalışma olsun istiyoruz. Aksa da inşallah bu isteklerimizi karşılayacak öyle temenni ediyoruz. İlçemizin tamamının biran önce doğalgaza kavuşması için biz de her türlü katkıya beraber ortak çalışmaya üzerimize düşen görevleri yerine getirmeye razıyız. Çarşamba'da üst seviye de gaza talep olacaktır. Hemşehrilerimizle görüşüyoruz. Kışa yetişmesini istiyoruz.” şeklinde konuştu.

ÇALIŞMALARA ÇARŞAMBA’DAN BAŞLIYORUZ
Aksa olarak Türkiye’de 20 tane lisans bölgesinde faaliyet gösterdiklerini kaydeden Aksa Doğalgaz Grup Başkanı Yaşar Arslan, “Ordu’da yürüttüğümüz faaliyetleri artık bölgenin diğer alanlarına yayıyoruz. Bunun başlangıç yeri de Çarşamba oldu. Çarşamba’dan başladığımız doğalgaz çalışmalarını Terme, Ünye ve Fatsa olarak devam edeceğiz." ifadesini kullandı.
Çarşamba’da istasyon yerini belirlediklerini kaydeden Arslan, "Şehir içerisinde de bu yıl sonuna gaz kullandırmayı hedeflediğimiz alanı başkanımızla görüşüp çalışmasını yaptık. Bu ay içerisinde çalışmaya başlayacağız. 2011 bu kış döneminde Çarşamba doğalgaz kullanmaya başlayacaktır. Tabi belediye başkanımızın bu konuda çok yoğun fedakarlığı ve özverisi var. Onun için de çok teşekkür ediyoruz." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Ekonomi