Başkan Kocaoğlu, İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için Başbakan'a teşekkür etti

17 Nisan 2011 - 16:57

İZMİR - İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı seçim beyannamesinde yer alan İzmir projelerini değerlendirdi. İzmir'in EXPO 2020 adaylığı için Başbakan Erdoğan'a teşekkür eden Başkan Aziz Kocaoğlu, Adalet ve Kalkınma Partisi'nin seçim beyannamesinde yer alan pek çok İzmir projesinin ise zaten İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülmekte olduğunu söyledi.
Başkan Kocaoğlu, “EXPO biliyorsunuz, İzmir'in 2015 hedefiydi. Sonra yarışı az bir oyla kaybettikten sonra 2020'yi hedefe koyduk. Bu konuda müteakip defalar Sayın Başbakan'dan talepte bulunduk. Lütfetmişler ve seçim bildirgelerinin İzmir bölümüne EXPO 2020 hedefini de koymuşlar. Teşekkür ediyoruz. Umuyoruz kısa zamanda bu konuyla ilgili gerekli yasal düzenlemeler de yapılır. Burada özellikle İnciraltı'nın, yani EXPO alanının planlaması çok önemli. Bu konuda yetki Turizm ve Kültür Bakanlığı'nda. Biz de olanca gücümüzle destek veriyoruz.” dedi.
Uzun süre önce gündeme getirip Ulaştırma Bakanı ile paylaştığı Bostanlı-Üçkuyular arasında tüp geçit önerisinin AK Parti seçim beyannamesinde yer almasını son derece önemli bulduğunu söyleyen Başkan Aziz Kocaoğlu, “Limanın büyütülmesi ve kapasitesinin artırılması konusunun beyannameye girmesi de sevindirici. Bütün bunların yanında, bizim üzerinde çalıştığımız pek çok iş var ki, bunlar da aynı beyannamede yer almış. Görünce mutlu olduk.” ifadesini kullandı.

(CİHAN)


Politika