Başkan Ünver: 2010, Nevşehir'de hizmet yılı olarak anılacak

30 Aralık 2010 - 12:22

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, 2010 yılının Nevşehir için 'hizmet yılı' olarak tarihteki yerini aldığını söyledi.

Hasan Ünver, yaptığı yazılı açıklamada 2010 yılını değerlendirdi. Göreve geldikleri 2004 yılından itibaren Nevşehir'in sürekli büyüyen ve kalkınan bir kent olması için çalıştıklarını kaydeden Başkan Ünver, İnsan odaklı hizmet anlayışıyla bugüne kadar yapılamayan hizmetlere imza atmanın sevinç ve onurunu yaşadıklarını belirtti. Ünver, Nevşehir'de belediyeciliğin tüm değerlerini ortaya koymaya gayret ettiklerini dile getirdi.

Daha yaşanılabilir bir Nevşehir için çalıştıklarını ifade eden Ünver, 2010'da atık su arıtma tesisini, 324 yatak kapasiteli devlet hastanesini ve Şehitlik Köprülü Kavşağı'nı hizmete açtıklarını belirtti.

Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon Merkezi ve Hacı Rasim Uzer İş Eğitim Okulu'nun yakın bir zamanda hizmete kazandırılacağını kaydeden Ünver, "Kongre Oteli ve Kongre Merkezi'nin yapımı protokolleri imzalandı. Otel ve merkezin yapılacağı Göre Boğazı mevkiinde 2011 yılında ciddi bir yatırım hareketliliği yaşanacak. Pazaryeri inşaatımız tüm hızıyla devam ediyor. Pazaryeri de 2011 yazına kadar hizmete açılacak." dedi.


(CİHAN)


Türkiye