Bayan basketbolda şampiyonluğa ulaşan Fenerbahçe'de büyük sevinç

17 Nisan 2011 - 19:00

İSTANBUL - Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi play-off final serisinin 4. maçında Galatasaray Medical Park'ı uzatma sonunda 91-86 mağlup ederek şampiyon olan Fenerbahçe'de büyük sevinç yaşandı.
Caferağa Spor Salonu'nda oynanan maçın uzatma periyodu oldukça heyacanlı geçti. Fenerbahçe Kulüp Başkanı Aziz Yıldırım ve Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat da karşılaşmayı büyük heyacan içinde seyretti.
Uzatma peryodunun son dakikalarında üst üste sayılar bulan Fenerbahçe, rakibini mağlup ederek sezonu şampiyon olarak tamamlamayı başardı. Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte salonda Fenerbahçeli bayan basketbolcular büyük sevinç yaşarken Galatasaraylı bayan basketbolcularda büyük üzüntü hakimdi.
Sarı - lacivertli sporcular, şampiyonluk kupasını Başkan Aziz Yıldırım ve yöneticilerin bulunduğu protokol tribününe götürerek basın mensuplarına poz verdiler.

LASZLO RATGEBER: TAKIM OLMAMIZIN SONUCUNU ALDIK
Fenerbahçe Baş Antrenörü Laszlo Ratgeber Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi final serisi dördüncü maçında kazanılan şampiyonlukta takım kimyasının önemli olduğunu söyledi.
Uzatma sonunda 91-86’lık skorla kazanılan mücadelenin ardından 2010/2011 sezonunu şampiyonlukla kapatmanın kendisi için önemli olduğunu kaydeden Laszlo Ratgeber, “Takımımızı gerçek anlamda takım yapan bir çok etken bulunuyor. Çok zorlu bir final serisi oynadık. Abdi İpekçi Spor Salonu'nda üç maç kazanarak gücümüzü göstermiştik. Bugün destek veren taraftarlarımızla maçı kaybetmemiz çok zordu. Biz de galibiyeti elde ederek şampiyonluğa ulaştık. Sezon içerisinde başkanımız ve yönetim kurulumuz da bize çok büyük destek verdi. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.
László Rátgéber, kendisinin üçüncü şampiyonluğu olduğunu ancak Fenerbahçe ile yaşadığı bu şampiyonluğu unutamayacağını söyledi. Ratgeber, sorunlar yaşadıkları bu sezonda şampiyon oldukları için mutlu olduklarını ifade etti.

ALİ KOÇ: FUTBOLDA ŞAMPİYON OLMAK İÇİN VAR GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ
Fenerbahçe Kulübü Asbaşkanı Ali Koç, basketbolda şampiyon oldukları için çok mutlu olduklarını söyledi.
Gerilimli bir hafta yaşadıklarını ifade eden Ali Koç, "Voleybolda finale kaldı. Erkek basketbol takımımız lider. Futbolda dün gece oldukça zorlu bir karşılaşmanın sonrasında galip geldik. Bayan basketbolda şampiyon olduk. Futbolda şampiyon olmak için var gücümüzle çalışıyoruz."

(CİHAN)


Spor