Bayan kuaförü, 100 öğretmene bedava hizmet verecek

24 Kasım 2011 - 16:44

MARDİN - Mardin’in Midyat ilçesinde bir bayan kuaförü Öğretmenler Günü münasebetiyle yüz bayan öğretmene bedava saç kesimi, fön, saç boyama ve röfle kampanyası başlattı. 2 gün sürecek olan kampanyada yoğunluktan dolayı gelen diğer öğretmenlere ise yüzde 50 indirim uygulanıyor.
Diyarbakır, Mersin, Siverek'ten sonra Midyat’ta 4.’ncü şubesini açan Este’La bayan kuaförü yeni açılması ile birlikte 24 Kasım öğretenler gününe özel olarak bayanlara yönelik yaptığı kampanya yoğun ilgi gördü. Bayan öğretmenler kendileri için yapılan bu kampanyadan mutlu olduklarını dile getirirken, Este’La yetkilisi estetiysen ve güzellik uzmanı Umut Cihangir,"Bölgemizde zor şartlarda eğitim-öğretim için çaba gösteren öğretmenlerimizin bir gün dahi olsa onları düşünmekten dolayı mutluyuz." dedi. Kaliteden asla ödün vermediklerini dile getiren Cihangir, özellikle köy okullarında görev yapan bayan öğretmenlere öncelik tanıdıklarını belirtiken bütün öğretmenlerin günü kutladı.
Öğretmenliğinin ilk yılında bu tarz bir uygulamayla karılaşmanın memnuniyetini yaşayan Toptepe Köyü ilköğretim okulu anasınıfı öğretmeni Buşra Nur Beder, "Ben Muğla, Milaslıyım. İlk görev yerim, bizler için bu kampanyanın yapılması açıkça ruhumu okşadı. Çok mutluyum. Teşekkür ederim." diye konuştu.
8 yıllık öğretmen olan Seval Yıldız ise öğretmenlerin bir gün değil her gün değer görmesi gerektiğini hatırlatırken, uygulamadan dolayı işletmeye teşekkür etti.


(CİHAN)


Güncel