Baykan Gazi ve Ankara Üniversitelerini ziyaret etti

31 Mayıs 2012 - 14:27

ANKARA - Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Gazi Üniversitesi Beden Eğtimi Spor Yüksek Okulu’nun 80. Kuruluş Yıldönümü kapsamında düzenlenen “Uluslar arası Beden Eğitimi ve Sporda Sosyal Alanlar” Kongresine ve Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun Gölbaşı’ndaki yerleşkesinin açılışına katıldı.

Baykan, Gazi Üniversitesi’ndeki kongrede yaptığı konuşmada, “1932’de 22 öğrenciyle eğitime başlayan ve bugün binlerce öğrenciyi bünyesinde barındıran Gazi Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun 80. Kuruluş yıldönümünde aranızda bulunmaktan dolayı çok mutluyum." diyerek şöyle devam etti:

"Aranızdan çıkan eğitimci ve antrenörlerle yetiştirdiğimiz sporcuların olimpiyatlarda ülkemizin bayrağını dalgalandırması bizlere onur vermektedir. Kaliteli antrenör, başarılı sporcu yetişmesinde en önemli etkenlerdendir. Gazi Üniversitesi olarak yıllardır bunu başaran bir eğitim kurumu olmanız dolayısıyla 80. yılınızda da aynı başarılı çizginizi sürdürmenizi temenni eder, çalışmalarınızda başarılar dilerim.”

Gazi Üniversitesi Rektörü Rıza Ayhan da yapılan konuşmaların ardından, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan’a plaket takdim etti.

Daha sonra Ankara Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Yüksek Okulu’nun Gölbaşı’ndaki yerleşkesinin açılışına katılan Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, “Biz spor yöneticileri olarak üniversitelerimizin bu tür modern yapılara kavuşmasını mutlulukla karşılıyoruz. Tesislerin yapımında emeği geçen herkese teşekkür eder, yıllardır sürdürdüğünüz başarılarınızın artarak devam etmesini temenni ederim.” diye konuştu.

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Taluğ ile birlikte binanın açılışını da yapan Baykan, okuldaki salonları inceleyerek, Gölbaşı’ndaki yerleşkeden ayrıldı.

(CİHAN)


Spor