Beşiktaş Başkanı Orman: Euro artınca giderler arttı, transfer yapmayabiliriz

25 Ocak 2014 - 11:12

NEW YORK - Beşiktaş Spor Kulubü Başkanı Fikret Orman, son günlerde ABD Doları ve Euro'nun Türk Lirası karşısında değer kazanmasından dolayı kulüp giderlerinin yüzde 25 arttığını, bu nedenle futbolcu transferi konusunda mantıklı hareket etmek zorunda olduklarını söyledi.

Beşiktaş USA tarafından New York’ta düzenlenen geceye katılan Başkan Orman, gündeme ilişkin gazetecilerin sorularını cevapladı. Türk ekonomisinde olağanüstü bir durum yaşandığını belirten Orman, transfer çalışmaları konusunda arkadaşların çalışma yaptığını ama taraftarı o dakika memnün etmek için Beşiktaş’ı mali sıkıntıya sokmayacaklarını söyledi.

Başkan Orman, "Euro bugün 3.2 TL olmuş. Bizim gelirlerimiz çoğu TL ama giderlerimiz yüzde 25 artmış vaziyette. Bu da gelir giderlerimiz arasında büyük bir risk açıyor. Bu yüzden arkadaşlar görüşmelere devam ediyorlar, belki hiç transfer yapmadan geçebiliriz." dedi.

Başkan Orman, şike soruşturmasında cezası onanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın 'yargı kararını tanımıyorum' ifadesini nasıl değerlendiriyorsunuz sorusuna, Türkiye bir hukuk devletidir, mahkemeler var, kararlar var. Ona saygı duysanızda duymasanızda yapacak birşey yok. Yani uygulanacaktır, uygulanmak zorundadır. İnşallah yeniden bir yargılanma uygulamasını temenni ediyorum. Ama olmasada yapacak birşey yok." şeklinde cevapladı.

Aziz başkan ve Fenerbahçe camiasının büyük bir acı içerisinde olduğunu hatırlatan Beşiktaş Başkanı Orman sözlerini şöyle sürüdürdü:

"Bizde görevde olan bir başkan, yönetici veya teknik direktör için öyle birşey sözkonusu değil. Bunların hiçbirisi bizim için geçerli değil. Şuan başkan benim o dönemde olayların içerisinde değildim. Aziz başkan ve arkadaşları falan görevdeler. Onlar açısından daha zor bir durum. Bizim için öyle birşey değildir." diye konuştu.

Orman, Aziz başkanı çok sevdiği bir dostu olduğunu, Fenerbahçe'nin de dost camiası olduğunu kaydetti.


YENİ STAT İNŞAATI AĞIR İLERLİYOR

Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, İnönü Stadı’nı yıkıp, yenisini inşaa etme çalışmalarının yavaş ilerlediğinden yakındı. Temel atma törenini ne zaman yapacakları konusunda net bir tarih olmadığını ifade eden Orman, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın törene katılacağını ama şuan için programının çok yoğun olduğunu söyledi. Orman, yeni stadı ellerinden geldiğince hızlı bitirmek istediklerini, inşaat yapımına devam ettiklerini ifade etti.

Süper Lig’in ikinci yarısının ilk önemli maçı bugün Trabzon ile Beşiktaş arasında oynanacak. Sezonun ilk yarısında beklentilerin uzağında kalan Beşiktaş ile Trabzonspor bugün Avni Aker Stadı’nda karşı karşıya gelecek. Derbi öncesi takımla görüştüğünü kaydeden siyah-beyazlı kulüp Başkanı Orman, Beşiktaş’ın her maça kazanmak için çıktığını, Trabzon’un da güçlü ve ezeli bir rakip olduğunu vurguladı.

Orman, her iki takımın da kazanmak için oynayacağını ifade ederek, "Kim hak ediyorsa o kazansın." şeklinde temennisini dile getirdi. Başkan bugün oynanacak derbi maçını New York’taki Beşiktaş taraftarları ile birlikte izleyecek.

Daha sonra Beşiktaş Balosu’na katılan Başkan Orman, davetlilerle hatıra fotoğrafı çektirdi. Beşiktaş USA Başkanı Emrah Öğüt, yaptığı açılış konuşmasında, Başkan Orman’ın kendilerini kırmayarak geceye katılmasından dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, davetlilere teşekkür etti.

Gecede, Gökhan Töre, Olcay Şahan, Almeida, Fernandes, Oğuzhan Özyakup imzalı formlar açık arttırma ile 2.250 ile 3 bin dolar arasında satıldı. Ayrıca, Vodafone Arena’da ilk maçı şeref tribününde izlemek isteyen 4 taraftara 13 bin dolar değerinde bilet satıldı.

Öğüt, Başkan Orman'a günün anlam ve önemi anısına bir de plaket takdim etti.

(CİHAN)


Spor