Beşiktaş'ta kupa maçının hazırlıkları başladı

01 Aralık 2013 - 16:23

İSTANBUL - Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupası 4. turunda 5 Aralık Perşembe günü Bucaspor ile deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına bugün yaptığı idmanla ara vermeden başladı.

Teknik Direktör Slaven Bilic yönetiminde BJK Nevzat Demir Tesisleri’nde basına kapalı yapılan antrenman 1.5 saat sürdü. Kondisyon ve taktik idmanı yapan siyah-beyazlılar, iki gruba ayrıldı. Dünkü maçta forma giyen oyuncular salonda çalıştı ve rejenerasyon çalışmasıyla antrenmanı noktaladı.

Diğer oyuncular takım halinde yapılan koşuyla idmana başladı. 5’e 2 ve dar alanda tek pas çalışması yapan siyah-beyazlılar, kontrol pas ve yarım sahada yapılan taktik maçıyla antrenmanı sürdürdü. Streching hareketleriyle de idman sona erdi.

Dünkü maçta sakatlanarak oyundan çıkan Veli Kavlak’ın Acıbadem Fulya Hastanesi Sporcu Sağlığı Merkezi’nde MR’ı çekildi ve oyuncunun sağ kasığında birinci derece yırtık olduğu tespit edildi. Veli Kavlak’ın tedavisine hemen başlandı. Fenerbahçe maçı sonrası tedbir amaçlı MR’ı çekilen Tomas Sivok’un ise sağ dizinde ödem tespit edildi ve oyuncunun tedavisine başlandı.

Sol diz ve sol ayak bileğinde ağrısı bulunan Filip Holosko bu sabah yapılan antrenmanda yer almadı. İzinli olan Tolga Zengin de çalışmaya katılmadı.

Beşiktaş, yarını izinli geçirecek ve Bucaspor maçı hazırlıklarına 3 Aralık Salı günü saat 11.00’de basına açık yapacağı çalışmayla devam edecek.

(CİHAN)


Spor