Beyrut’ta iki ayrı patlamada 23 kişi öldü 146 kişi yaralandı

19 Kasım 2013 - 13:53

BEYRUT - Lübnan’ın başkenti Beyrut iki ayrı saldırı ile sarsıldı. İran Büyükelçiliği yakınında meydana gelen patlamada ölü sayısı 23’e yükselirken 146 kişinin yaralandığı bildirildi.

Güney Lübnan’da Mahmut Fakir Caddesi ve Büyükelçilikler caddesi olarak bilinen bölgede iki ayrı saldırı gerçekleşti. İran Büyükelçiliği yakınında biri araç içinde yerleştirilen diğeri bir kişinin üzerindeki patlayıcının infilak ettirilmesi ile gerçekleşen saldırıda çok sayıda kişi öldü.

İran Büyükelçiliği’ni hedef aldığı ifade edilen saldırıda İran Kültür Ateşesi İbrahim el Ensariy’nin öldüğü belirtildi. İran Büyükelçilik yetkilileri Kültür Ataşesi El Ensariy’nin elçilik binasına girişi sırasında patlamamın meydana geldiği ve yaşamını yitirdiğini bildirdi. İran Büyükelçisi ve diğer elçilik yetkililerinin her hangi bir yara almadığı kaydedildi.

Lübnan Sağlık Bakanlığı, saldırı sonrasında yaptığı açıklamada şu ana kadar 23 kişinin öldüğünü ve 146 kişinin de yaralandığını duyurdu.

Öte yandan diğer patlama ile ilgili çelişkili bilgilerde gelmeye devam ediyor. Kimi kaynaklar ikinci saldırının fırlatılan bir roketin elçilik yakınına isabet etmesi ile gerçekleştiği iddiasında bulunuyor.

(CİHAN)


Dünya