Bilic: Fernandes konusunun çözülmesini bekliyoruz

18 Kasım 2013 - 04:16

İSTANBUL - Beşiktaş Teknik Direktörü Slaven Bilic, Manuel Fernandes ve Hugo Almeida’nın takımdaki geleceklerine ilişkin, “Bu konunun bir an önce çözümlenmesini bekliyoruz" dedi.

Milli takım maçları nedeniyle lige verilen arada çalışmalarına devam eden Beşiktaş’ta teknik direktör Slaven Bilic, BJK TV’ye açıklamalarda bulundu. Beşiktaş Medya ve İletişim Direktörü Tuğrul Yenidoğan’ın sunduğu ‘Yüz Yüze’ programınına konuk olan Bilic, takımı ile ilgili şu değerlendirmelerde bulundu: “Fernandes ve Almeida ile görüştüm yönetimimiz de görüşmeler yapıyor. Motivasyonları düşmedi. Çalışmaya devam ediyorlar. Bir an evvel bu konunun çözüme kavuşmasını bekliyoruz.”

Slaven Bilic, açıklamalarına şöyle devam etti: “Mauel Fernandes’in özel yaşantısıyla ilgili birçok şey duydum. Fernandes antrenmanlarda yüzde 100'le çalışan ve genç oyunculara sürekli destek olan başarılı bir oyuncu. Disiplin yönetmeliğimiz var. Gece yarısı oyuncuların yataklarında olup olmadığını kontrol edemem. Futbolcular eğlenebilir ama ne sıklıkta ve ne zaman yaptıklarına bağlı bir olay bu. Organizasyon ve disiplinle ilgili bir aksama olmadığını rahatlıkla söyleyebilirim."

“ŞANS ESERİ TEKNİK DİREKTÖR OLDUM”

Şans eseri teknik adamlık kariyerinin başladığını söyleyen Slaven Bilic, “Ailem ve arkadaşlarımla birlikte futbol benim hayatım. Mutlu olduğum bir işi yapıyorum. Baskı hissediyoruz ama şikayetçi olmamalıyız. Hobisini iş olarak yapan ve kazanç sağlayan mutlu azınlıktan biriyim. Bunun için şükretmemiz lazım. Futbolu sevmeyen erkekleri anlayamıyorum. Buraya gelmeden önce nasıl bir yere geleceğimi biliyordum. Bir kulüpten daha fazlasına geldiğimi biliyordum. Herkes bir takımın taraftarı olabilir ama Beşiktaş taraftarları kulübüyle yaşıyor. Bu nadir bir ortamdır. Burada olmaktan dolayı kendimi ayrıcalıklı hissediyorum. Her ne kadar şehre çok çıkmasam da bu kulübün taraftarlar için ne ifade ettiğini çok iyi biliyorum” diye konuştu.

“KADRODA BÜYÜK DEĞİŞİKLİK OLMAYACAK”

Tecrübeli teknik adam devre arası transfer dönemi için araştırmalarının devam ettiğini fakat takımda büyük değişikliklerin olmayacağını belirtti. Hırvat hoca, “Hazırlık kampında olabildiğince çok fazla oyuncu görmeye çalıştım. Sakatlıktan dönen oyuncularımzın ritim yakalama süreçleri sürüyor. Yabancı oyuncu konusunda fazlalığımız yok. Ara transfer dönemine kadar zaten hamle yapamayız. Kadroda çok büyük değişiklikler yapmayacağız. Yetenekli Türk oyuncuları takıma katmaya çalışıyoruz. Yabancı oyuncu alacaksak bize seviye atlatmalı ve takıma büyük katkı vermeli” dedi.

“ALDIĞIM CEZADA ŞOK OLDUM”

Slaven Bilic, PFDK’dan aldığı 3 maçlık men cezasına bir anlam veremediğini, kararı duyunca şok olduğunu söyledi. Bilic, “Maçları duygusal yaşarım ama hiçbir zaman kötü söz söylemem küfür asla etmem. Kulübün aldığı ceza ise üzücü bir durum. Taraftarlarımızın geneleğinde böyle bir şey yok. Görüntüler kabul edilemez. İki maç daha cezamız var. Bununla başa çıkmanın yollarını aramalıyız” dedi.

“LİGE HİÇBİR ZAMAN HAVLU ATMAYACAĞIZ”

Hırvat teknik adam, ligde her zaman şampiyonluk yarışı içinde olacaklarını ima ederek, “Kupa kazanmak için her şeyi yapıyoruz. Uzun vadeli planlarımız var ve bunun yanında maçlarımızı da kazanmak istiyoruz. Kadın ve çocuk taraftarlarımıza yalvarıyorum. Lütfen bize destek olsunlar tribünleri doldurarak. Zirveyi takip ediyoruz. Lige hiçbir zaman havlu atmayacağız” diye konuştu.

“YENİ STAT İÇİN SABIRSIZLANIYORUM”

Slaven Bilic, yeni yapılacak olan ve inşaatı devam eden Vodafone Arena Stad’ı için, “Oraya çıkmaya sabırsızlanıyorum.” ifadesini kullandı. Bilic, “İnönü Stadı’nda maça çıkamadığımız için üzgünüm ama bir an önce bitmesi ve o stada çıkmak için sabırsızlanıyorum. Başkanımız Fikret Orman, işinin uzmanı. Umarım planları yürüyecek ve yeni evimize kavuşacağız” dedi.

(CİHAN)


Spor