Bin 600 aileye toplam 200 bin TL nakit yardımda bulunulacak

11 Ekim 2013 - 11:26

ERZURUM - Erzurum Yakutiye Kaymakamlığı, Kurban Bayramı'nda maddi durumu iyi olmayan bin 600 aileye toplam 200 bin TL nakit yardımda bulunacak.

Yakutiye Kaymakamı Ahmet Katırcı, bayramda dar gelirli vatandaşlara yardım elini uzatacaklarını ve her türlü ihtiyaçlarını gidereceklerini söyledi. Katırcı, “Yakutiye Kaymakamlığı olarak Kurban Bayramı'nda dar gelirli vatandaşlarımıza elimizden geldiği kadar yardım edeceğiz. Bu anlamda maddi durumu iyi olmayan bin 600 aileye toplam 200 bin TL’lik nakdi yardım yapacağız. Hem aile sayısının, hem de yapılacak yardım miktarının artacağını da söyleyebiliriz. Kaymakamlık olarak Kurban bayramında dar gelirli vatandaşlarımızın her türlü maddi ve manevi sıkıntılarını gidermek için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. İlçemizin en ücra köşelerine kadar gidip, çalmadık kapı bırakmayacağız.” dedi.

'Tüm dar gelirli ailelere ulaşacağız' diyen Kaymakam Katırcı, her zaman yardıma devam edeceklerini dile getirdi. Katırcı, kesim yerleri dışında kurbanlıklarını kesen vatandaşlara da 180 TL para cezası vereceklerini kaydetti.

Katırcı, “Kurban kesim yerleri ve hayvan satış pazar yerlerini belirledik. İlçemizdeki üç ayrı yer; Şükrüpaşa semtindeki Eko pazarı, Hasani Basri mahallesi ve mal meydanında vatandaşlarımız kurbanlıklarını kesebilecek ve satabilecekler. Sokak aralarında kurbanlıklarını kesen vatandaşlarımıza 180TL para cezası kesilecek. Bu konuda vatandaşlarımızı şimdiden uyarıyoruz.” şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel