Boğaziçi Köprüsü'nde ilginç manzaralar

17 Kasım 2013 - 14:18

İSTANBUL - 35. Vodafone İstanbul Maratonu'nda son startı verilen Halk Yürüyüşü'nde her yıl olduğu gibi bu yıl da Boğaziçi Köprüsü'nde ilginç görüntüler oluştu.

Maratoncuların ardından başlayan Halk Yürüyüşü'nde İstanbullular havanın da güzel ve güneşli olmasından yararlanarak Boğaziçi Köprüsü üzerinde gönüllerince bir gün geçirdi. Köprüde oluşabilecek sıkıntılar nedeniyle görevliler köprünün her iki tarafından birer şeridi yürüyüşe kapattı. Ancak ilerleyen dakikalarda vatandaşlar bu bariyerleri geçip köprünün üzerinde bol bol hatıra fotoğrafı çekirdi. Daha sonra ise emniyet şeridini geçen vatandaşlar görevliler tarafından uyarıldı.

KÖPRÜDE BEKLEME YAPMAYIN ANONSLARI

Öte yandan Boğaziçi Köprüsü üzerinde oluşacak yoğunluktan dolayı yaşanabilecek sıkıntılar nedeniyle görevliler, ellerinde megafonlarla vatandaşlara köprü üzerinde beklememeleri konusunda anonslar yaptı.

Bazı vatandaşlar büütn uyarılara rağmen gönüllerince eğlenirken, resim çektirenler, birbirleriyle sohbet edenler ve ağırdan alanlar görüldü. Güneşli ve güzel bir İstanbul gününü yaşamak istediklerini belirten bazı vatandaşlar da anonslara tepki gösterdiler.

KÖPRÜDE KAHVALTI KEYFİ

Maraton öncesinde köprü üzerinde bekleme yapmayacakları ve kahvaltı yapmayacakları belirtilmesine rağmen İstanbullular, yine köprü üzerinde kahvaltı keyfine devam etti. Köprü üzerinde kahvaltısını yapan vatandaşlar, "Burada kahvaltı yapmak çok güzel bir duygu. Özellikle kahvaltı yapmak için geldim." diye konuştu.

Pazar günü vatandaşlara kahvaltı için simit satan satıcı ise "Satışlar çok güzel oluyor. Senede bir olduğu için vatandaşlarda buradan kahvaltılık alıyor. Satışlarımız çok iyi." dedi.

Bu arada köprü üzerinde futbol takımlarının taraftarları da birbirlerine dostluk mesajı vermekten geri kalmadı. Beşiktaşlı ve Fenerbahçeli iki taraftar, "Biz buraya kardeşlik için geldik. Herşey iyi gidiyor. İki hafta sonraki maçı biz kazanacağız." açıklamalarında bulundu.

Taraftarların ürünlerini satan bir satıcı ise satışların çok güzel geçtiğini ifade etti.

MURSİ'YE DESTEK

35. Vodafone İstanbul Maratonu sırasında Mısır'da yaşanan olaylar da protesto edildi. Mısırlılar ve Türkler'den oluşan bir grup Muhammed Mursi'ye destek için koşuya katıldı. Bu grup Rabia işareti yaparak Mursi'ye desek oldu.

Bilindiği gibi Muhammed Mursi İsa el-Eyyat, Mısır'ın seçimle ilk defa başa gelen, devrik 5. cumhurbaşkanı olan siyasetçi. 3 Temmuz 2013 tarihinde Mısır Silahlı Kuvvetleri'nin askeri darbe yapması sonucu devrilmişti.

(CİHAN)


Spor