Bombalı suikaste kurban giden Hamit Fendoğlu mezarı başında anıldı

17 Nisan 2011 - 17:08

MALATYA - Görevi başındayken, 1978'de evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu ölen eski Malatya Belediye Başkanı Hamit Fendoğlu, Bulgurlu köyündeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.
Anma törenine, Belediye Başkanı Ahmet Çakır, AK Parti Malatya İl Başkanı Bülent Tüfenkçi ve milletvekili adayı Mustafa Şahin, belediye başkan yardımcıları, Fendoğlu ailesi, sevenleri ve yakınları katıldı.
Okunan Kur'an-ı Kerim ve edilen duaların ardından konuşan Mehmet Fendoğlu, ilkini Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın geçen yıl başlattığı mezarı başındaki anma programından çok mutlu olduklarını belirterek, ''Belediye Başkanımız Ahmet Çakır'a göstermiş olduğu ilgiden dolayı teşekkür ediyorum.'' dedi.
Hamit Fendoğlu'nun, Malatya'nın yetiştirmiş olduğu ender şahsiyetlerden biri olduğunu belirten Belediye Başkanı Ahmet Çakır da, onu Malatyalıların unutmadıklarını ve unutmayacaklarını söyledi.
Düzenlenen anma programı sonrasında, şerbet ikram edildi.
Bir dönem Malatya milletvekilliği de yapan eski Malatya Belediye Başkanı Fendoğlu, 17 Nisan 1978 tarihinde evine gönderilen bombalı paketin patlaması sonucu hayatını kaybetmişti.

(CİHAN)


Güncel