Bonuslu Avea’ya En İyi İnovasyon ödülü

04 Eylül 2011 - 12:15

İSTANBUL - İngiltere’nin saygın ödül organizasyonlarından Best Business Awards; 2011 En İyi İnovasyon Ödülü’nü NFC (yakın alan iletişimi) ile çalışan, ticari temassız banka ve kredi kartı Bonuslu Avea’ya verdi. Aralık 2011 itibari ile hayata geçecek Bonuslu Avea, cep telefonuyla alışveriş yapabilmeyi mümkün kılıyor.
Abonelerin, Bonuslu Avea’yı kullanmak için Avea bayilerinden SIM kartlarını NFC SIM kart ile değiştirmeleri yeterli. Kredi kartı, pek çok aygıta uyumlu olduğu için yeni bir telefon almayı da gerektirmiyor. Avea NFC SIM Kart cep telefonuna konulduktan sonra Bonus, Shop & Miles ve Paracardlar NFC SIM karta otomatik olarak tanımlanacak.
Avea’nın aldığı ödülü değerlendiren Best Business Awards Jüri Başkanı Andrew Areoff, şirketin ortaya koyduğu ürünün mobil telefon kullanıcılarını yeni bir telefona gerek duymadan temassız ödemeye taşıyan önemli ve büyük bir yenilik olduğunu ifade etti. Areoff, Bonuslu Avea’nın inovatif tarafları göz önünde bulundurularak ödüllendirildiğini vurguladı.
Avea Pazarlamadan Sorumlu Genel Yardımcısı Hakan Kaplan ise “Geçtiğimiz sene ilk defa duyurduğumuz Bonuslu Avea teknolojisi ile İngiltere’nin bu saygın kurumundan aldığımız inovasyon ödülü bizim için çok anlamlı. Kurum olarak ‘Teknoloji hayal gücünün emrinde olacak’ diyoruz, ortaya koyduğumuz ürün ve katma değerli servislerle sektörün inovasyon liderliğini ele alıyoruz. Sektörü büyütmek ve mobil teknolojilerin kullanımını artırmak için geliştirdiğimiz yeni teknolojiler ile daha nice ödüller alarak sektörün referans noktası olmaya inancımız tam.” dedi.

(CİHAN)


Ekonomi