Boydak Holding'den Erzurum'a yeni spor salonu

11 Kasım 2013 - 12:05

ERZURUM - Boydak Holding tarafından Erzurum'da yaptırılan Hacı Sami Boydak Anadolu Lisesi'ne 255 seyirci kapasiteli spor salonu yaptırıldı.

Boydak Holding Erzurum'a eğitim yatırımlarının yanı sıra sportif yatırımlarla da bulunuyor. Holding yönetimi 2005 yılında Terminal Mahallesi'nde 300 öğrenci kapasiteli Anadolu Lisesi yaptırdı. Ardından da talep üzerine Boydak Holding, 1 milyon 500 bin liraya okul alanına kapalı spor salonu yaptırdı. 255 koltuklu spor salonunda duş, soyunma odalarının yanı sıra hakem odalarını da bulunuyor. Spor salonunun açılışı Kaymakam Ahmet Katırcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Kurt, Okul Müdürü Hamza Fırat ve öğretmenlerin katıldığı törenle gerçekleştirildi. Kaymakam Katırcı, resmi açılışın Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı'nın katılımıyla ileri bir tarihte gerçekleştirileceğini kaydetti.

Kaymakam Ahmet Katırcı, Boydak Holding Yönetimi'ne eğitime katkılarından dolayı teşekkür etti. Erzurum'a ve eğitim camiasına kazandırılan spor salonundan sağlıklı gençlerin yetiştirileceğine işaret eden Kaymakam Katırcı, "Boydak Holding'e şehrimize ve ilçemize yaptığı eğitim ve spor yatırımları için teşekkür ediyoruz. Modern kapası bir spor salonuna kavuştuk. Bu spor salonunda gençlerimiz spor yaparak hareketli bir yaşamın gereği olarak obezite tehlikesinden uzak kalacak. Ayrıca spor yaparak gençlerimiz ders stresinden kurtulmuş olacaklar." dedi. Kaymakam açılış sonrasında öğrencilerle voleybol oynamayı da ihmal etmedi.

Okul Müdürü Hamza Fırat, kış mevsimin sert ve uzun geçtiği Erzurum'da öğrencilerin kapalı spor salonuna kavuşmasının önemli olduğunu dile getirdi.

Açılış sonrasında ise öğrenciler, Büyükşehir Belediyesi tarafından okul bahçesinin asfaltlanması talebinde bulunarak,"Bahçemizin asfaltlanması için Belediye Başkanımız söz vermişti. Kar yağmadan bahçemizin asfaltlanmasını istiyoruz." dedi.

(CİHAN)


Spor