Bozdağ: Terör, sorun olmaktan çıkana kadar mücadelemiz sürecek

04 Eylül 2011 - 13:18

YOZGAT - Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye’nin terörle mücadelesini kararlılıkla sürdüreceğini belirterek, “Terörle mücadelemiz Türkiye'de terör sorun olmaktan çıkana kadar devam edecektir. Bu noktada her adımımı tereddütsüz attık, atmayı da sürdüreceğiz." dedi.
Bekir Bozdağ, şehit Teğmen Bahadır Fuat Buharalıoğlu(28)'nun Yozgat’taki baba evine taziye ziyaretinde bulundu. Ziyaretinin ardından şehidin evinin önünde bekleyen basın mensuplarının sorularını cevaplayan Bozdağ, Türkiye'nin terörle mücadelesi terörün sorun olmaktan çıkana kadar devam edeceğini söyledi.
Bozdağ, önceki gün Tunceli merkez Geyiksuyu kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit düşen Teğmen Bahadır Fuat Buharalıoğlu’nun Yozgat’ta baba ocağını ziyaret etti.
Ziyaret sonrasında açıklamalarda bulunan Bozdağ, "Öncelikle şehidimize Allahtan rahmet diliyorum. Şehit ailemizi ziyaret ettik, başsağlığı dileğinde bulunduk. Ailemiz gayet metin.” diye konuştu.
Türkiye’nin terörle mücadeleye kararlılıkla devam edeceğini kaydeden Bozdağ, “Terörün her boyutuyla içeride dışarıda, ekonomik, sosyal, siyasi güvenlik ve diplomatik boyutlarıyla mücadele devam edecektir. Terörle mücadelemiz Türkiye'de terör sorun olmaktan çıkana kadar devam edecektir. Bu noktada her adımımız tereddütsüz attık, atmayı da sürdüreceğiz." şeklinde konuştu.

(CİHAN)


Güncel