Bugsaşspor-Bursaspor maçı ardından

20 Mart 2012 - 17:05

ANKARA - Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, oynadıkları oyundan memnun olmadığını, tek sevindirici şeyin tur atlamaları olduğunu söyledi.

Ziraat Türkiye Kupası 4. tur karşılaşması Bugsaşspor - Bursaspor maçı sonrası düzenlenen basın toplantısında teknik direktörler ve futbolcular açıklamada bulundu. Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, oyuncu kalitesi üst düzey bir takıma karşı mücadele ettiklerini ifade ederek, şunları söyledi:

"Bizim için zor bir mücadele oldu. Maçı baştan sona düşününce sevindirici olan tek şey aldığımız skor. Kupada iddiası olan bir takım gibi oynamadık. Futbol şansı bugün yanımızdaydı. Ligde ve kupada hedefi olan bir takımın böyle oynamaması lazım. Her şeye rağmen turu geçmek güzel."

Bugsaşspor Genel Koordinatörü Abdullah Dişli ise, maç sonucunda tur atlayan tarafın kedileri olmaları halinde bunun sürpriz olmayacağını vurgulayarak, "Hedefimizde kupa yoktu. Kupaya renk kattıysak ne mutlu bize. Aramızda kalite farkı vardı. Bunu kapattığımız düşünüyorum. Bizde artık lige dönüp Bank Asya’ya çıkmak için elimizden geleni yapacağız." şeklinde konuştu.

Bugsaşsporlu oyuncular Yaşar ve Baki, maç genelinde iyi oyun sergilediklerini turu atlayabilecek pozisyonlar bulduklarını ancak tecrübe eksiliğinin sonucu belirlediğini vurgulayarak, Türkiye Kupasına renk kattıklarını artık hedeflerinin lig olduğunu söylediler.

Bursasporlu futbolcular İbrahim ve Ömer ise, kendileri için zor bir maç olduğunu ve rakiplerinin maç boyunca kendilerini zorladığını belirterek, tur atlamanın kendilerini mutlu ettiğini artık şampiyonluk sonrası Türkiye Kupası’nı da Bursa’ya götürmek istediklerini kaydettiler.

(CİHAN)


Spor