Burçlu öğrenciler alışveriş merkezinde sergi açtı

30 Nisan 2013 - 14:10

ADANA - Adana Özel Burç Çukurova ilk ve ortaokulu öğrencilerinin yaptığı resim ve el becerisini yansıtan eserlerinden oluşan sergi Real M1 Alışveriş Merkezi'nde açıldı.

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, Burç Çukurova Müdürü İlhami Kara ile Diyarbakır'daki kardeş okul Bağlar Yunus Emre İlköğretim Okulu Müdürü Osman Aydın ve öğretmenlerinin de katıldığı sergide, öğrencilerin eserleri büyük beğeni kazandı.
Sergi açılışı öncesinde Burç Çukurova 1. sınıf öğrencileri Artvin yöresine ait halk oyunlarını sergiledi, keman ve gitar resitali sundu. Eğitimdeki başarılarını sanatta da gösteren öğrenciler, alışveriş merkezi ziyaretçileri tarafından hayranlıkla izlendi.

Özel Burç Okulları Genel Müdürü Sultan Sözeri, başta kardeş okul olmak üzere düzenledikleri çeşitli etkinliklerle grup çalışmalarını teşvik etiklerini söyledi. Sözeri, bu tür sergi etkinlikleriyle öğrencilerin yeteneklerini keşfetmelerine de olanak sağladıklarını ifade etti.

Burç Çukurova Müdürü İlhami Kara, sosyal etkinliklerle çocukların hayal güçlerinin gelişmesine katkı sunduklarını belirtti. Kara, okullarında müzikten spora, resim ve el becerilerine kadar birçok alanda kulüp faaliyetlerinin bulunduğunu ifade ederek, ''Bu tür etkinlikler, öğrencilerimizin derslere daha iyi motive olmalarını sağlıyor.'' diye konuştu.

Kardeş okul müdürüne sergide yer alan tablolardan birisinin hediye edildiği sergide, resmin yanı sıra teknolojik tasarımlar da yer aldı. Kağıt rölyef, boncuk, hat, tezhip, keçe, kumaş, pul, saat ve üç boyutlu çeşitli çalışmaları hayranlıkla izlendi.

(CİHAN)


Güncel