Bursa Büyükşehir Belediyesi, Mudanya-Armutlu Körfez seferlerini başlatıyor

21 Haziran 2009 - 10:33

Bursa Büyükşehir Belediyesi, kentin sahillerindeki değeri Bursalılara yaşatmak, gemi turları ile yerli ve yabancı turist sayısını artırmak amacıyla Mudanya-Armutlu arasında çalışan Körfez seferlerini 24 Haziran Çarşamba günü başlatıyor.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa'nın görülüp, bilinen birçok değeri olduğunu, ancak Bursa'da yaşananların bunlardan yeteri kadar istifade edemediğini vurgulayarak, "İşte bu güzelliklerden biri de Bursa'nın sahilleri. Bursalılara sahillerin varlığını sadece haritada değil, yaşayarak bu güzelliği hissettireceğiz" dedi.

Bursa'da ekonomik durumları iyi olmayan, muhtarlar aracılığı ile belirlenen iki günde bin 200 kişiye denizin güzelliğini yaşayarak görmeleri ve onlara mini bir eğlence sunabilmek amacıyla ücretsiz gemi turları düzenleyeceklerini hatırlatan Başkan Altepe, ayrıca çarşamba günü de Mudanya-Armutlu arasında ücretli körfez seferlerini başlatacaklarını söyledi. Başkan Altepe, pazartesiden cumartesi gününe kadar Mudanya-Armutlu-Kumla-Mudanya, pazar günü de Mudanya-Armutlu-Kumla-Gemlik-Kurşunlu-Mudanya arasında çalışacak körfez seferleri ile Bursa'da deniz ulaşımının aktif hale gelmesi yolunda ilk adımı attıklarını söyledi.

İşletmesi BURULAŞ tarafından yapılacak olan, BuKart'la binilecek körfez seferleri yolcularını tam 2.75, indirimli 1.80 TL'den taşıyacak. Tek binişlik BuKart'la yolculuk yapanlar ise 3.00 TL ödeyecek.


(CİHAN)


Türkiye