Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü ve 4 gardiyan adliyeye sevk edildi

13 Temmuz 2011 - 12:50

BURSA - Bursa'da örgütlü suç operasyonu kapsamında gözaltına alınan Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Abdulkadir Öztüfekçi ile birlikte 4 gardiyan adliyeye sevk edildi. Cezaevi müdürü ve 4 gardiyanın, mahkumları yakınları ile görüş günleri dışında yüz yüze ve telefonla görüştürerek menfaat temin ettikleri iddia edildi.
Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince yürütülen operasyonda göz altına alınan cezaevi müdürü ve 4 gardiyan "rüşvet almak vermek, aracılık etmek, görevi kötüye kullanmak, infaz kurumu ve cezaevine dışarıdan yasak eşya (iletişim araçları, cep telefonu, flaş bellek, sim kart) sokmak ve buna aracılık etmek"le suçlanıyor.

FLAS BELLEKLE HAPİSTEN ŞİRKETE TALİMAT GÖNDERMİŞ
Zanlılar Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Abdulkadir Öztüfekçi’nin aracılığıyla mahkum yakınlarını cezaevine alarak görüş günleri dışında görüştürdükleri iddia edildi. Mahkum yakınları Mehmet Ali M. ile Mahmut M.’nin daha önce eroin suçundan tutuklanan ağabeyleri İbrahim Halil M. İle görüştükleri belirlendi. Ayrıca tutuklu bulunan İbrahim Halil M.’nin kardeşleri tarafından getirilen flash bellekler ile kendilerine ait olan lojistik firması hakkında talimatlar gönderdiği tespit edildi. Cezaevi müdürü ve 4 gardiyan bu mahkum yakınları ve tutuklu bulunan ağabeylerini birbirleri ile kanunsuz görüştürerek menfaat temin ettikleri iddia ediliyor.
Bursa E Tipi Kapalı Cezaevi Müdürü Abdulkadir Öztüfekçi’nin yanı sıra gardiyan baş memurlar Ali Ö. ve Mustafa İ. ile diğer gardiyanlar Yasin A., Kemal Ö., sorgularının ardından adli mercilere sevk edildi.
Mahkum yakınları Mehmet Ali M. İle Mahmut M. İ. ise işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edilecek.

(CİHAN)


Güncel