Bursa’da 3 fuar birden açılıyor

23 Mart 2012 - 13:38

BURSA - Bursa’da, 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Fuarı, 7. Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı ve Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri (Bursa Kent 2012) fuarları birlikte düzenlenecek.

Tüyap Bursa Fuarcılık'tan yapılan açıklamaya göre, fuarlar, Bursa Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 4-8 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. 16 ülkeden 258 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla hazırlanan fuarları, geçtiğimiz yıl yurtiçi ve yurt dışından toplam 44 bin 782 kişi ziyaret etmişti.

Yapıdaki yeniliklerin bir arada sergileneceği, yeni ürün ve hizmetlerin, makine ve donanımların tanıtılacağı Bursa Yapı ve Yaşam Fuarı'nda, Bursa Tesisat İnşaat Malzemecileri Derneği ile birlikte 'Mutfak, Banyo, Seramik, Tesisat Özel Bölümü' de hazırlanacak.

Ayrıca, TMMOB Mimarlar Odası Bursa Şubesi tarafından düzenlenecek 'Dönüşüm-Yaşama ve Mekana Etkileri' başlıklı 24. Uluslararası Yapı ve Yaşam Kongresi düzenlenecek.

Isıtma, Soğutma, Havalandırma ve Doğalgaz Teknolojileri Fuarı ise ilgilileri sektördeki en son gelişmelerden haberdar edecek.

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Bursa Belediye İhtiyaçları, Kent Mobilyaları Park Bahçe Düzenlemeleri ve Spor Tesisleri Fuar'ında da şehircilik konusundaki gelişmeler ele alınacak. Fuarda, 'İş ve İnşaat Makineleri Özel Bölümü' yer alacak.

Fuarlar, 4-7 Nisan tarihleri arasında 11.00-20.00, 8 Nisan tarihinde ise 11.00-19.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

(CİHAN)


Ekonomi